تحلیل ETH – اتریوم: 21 خرداد 1401 – ساعت 13


کل بازار ارزهای رمزپایه پس از سقوط ناشی از شکست Terra UST هم چنان در حال چرخش است. حتی بیتکوین از زمان سقوط Terra UST در محدوده باریکی گیر کرده است و هنوز هیچ نشانه ای از بهبودی اساسی نشان نمی دهد. و به نظر می‌ رسد اتریوم تفاوتی با هم نداشته باشد. از نظر فنی، شانس کمی برای بهبود در کوتاه‌ مدت برای این آلتکوین برتر وجود دارد. در واقع، نگاهی دقیق‌ تر به چند هفته اخیر نشان می‌ دهد که در حال حاضر در حال جهش در یک مثلث نزولی است و یک شکست متقاعدکننده به زیر خط روند پایین می‌ تواند عواقب فاجعه‌ باری داشته باشد.

همچنین باید توجه داشت که علیرغم «ادغام» موفقیت‌ آمیز شبکه آزمایشی Ropsten از بلاکچین اتریوم – انتقال از لایه اجرای PoW به زنجیره اجماع PoS زنجیره بیکن در 8 ژوئن – هیچ تاثیری بر قیمت (یا خوش‌ بینی) در مورد سکه نداشته است. بنابراین، اگرچه هیچ مشکلی وجود ندارد – از قضا به نظر می رسد، مردم شروع به ترس از بازار و به ویژه نوسانات آن کرده اند. این امر می تواند یکی از پاسخ های ممکن به دلایل مختلفی باشد که می تواند پشت عملکرد ضعیف اتریوم در نمودارها باشد. برای مثال، علاقه باز Ethereum Perpetual Futures طی چند روز گذشته کاهش یافته است، در واقع از اوایل ژوئن. این مسئله نشان می دهد که معامله گران مشتقات به دلیل ترس از نوسانات آینده و کاهش برخی از خطرات، مواجهه خود با دارایی را کاهش می دهند.

همراه با آن، حجم معاملات آتی دائمی اتریوم نیز کاهش یافته است، با افت شدید بین 8 و 9 ژوئن – که وزن بیشتری را به دیدگاه فوق اضافه کرد. پایدار بوده است. مجموع سپرده‌ها به قرارداد سپرده ETH 2.0 بسیار ثابت بوده و به طور مداوم در حال افزایش است که پشتیبانی بسیار مورد نیاز را برای ادغام و عواقب نهایی آن فراهم می‌ کند. در کنار آن، با وجود سقوط عظیم در چند ماه گذشته، بیش از 53 درصد از عرضه هم چنان سود دارد، بنابراین، سقوط بیشتر ناشی از فروش وحشتناک بسیار کم به نظر می رسد. البته، مگر این که در حساب‌ های بزرگ نهنگ، سود عمده‌ ای ثبت شود. علاوه بر این، طبق داده‌ های Glassnode، درصد عرضه در گردش در سود، یعنی درصد سکه‌ های موجود که قیمت آن‌ ها در زمان آخرین حرکت آن ها کمتر از قیمت فعلی بوده است، در مرحله ادغام در نظر گرفته می‌ شود و خرید با کاهش قیمت می‌ تواند راهبردی بی‌ خطر برای ادامه آن باشد. اما، در میان احساسات ضعیف بازار در اطراف، امکان سقوط بیشتر را نمی توان رد کرد.

سیگنال خرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *