تحلیل DOGE – دوج کوین: 21 خرداد 1401 – ساعت 13


رویکرد «عنکبوت باریک» Dogecoin در نمودار قیمت برای جامعه شناخته شده است. اگرچه DOGE 89.50 درصد از بالاترین رکورد خود (ATH) کاهش یافته است، این توکن 12.78 درصد از پایین ترین سطح چرخه خود یعنی 0.07 دلار افزایش یافته است. واضح است که با عقب نشینی مرطوب ناامید نشده است. با این حال، گزارشی که اخیرا توسط پلتفرم جمع‌ آوری داده‌ ها و تجزیه و تحلیل بازار کریپتو منتشر شده است، ممکن است سرمایه‌ گذاران بلندمدت را تحت تاثیر قرار ندهد. طبق این گزارش، درآمد استخراج Dogecoin در سال گذشته به شدت کاهش یافته است. تغییر درآمد ماینر یک ساله برای DOGE در -76.2٪ بود. این توکن میم را در اولین نقطه در میان پنج گزینه برتر ماینینگ بی‌سود قرار می‌ دهد.

کاهش بیش از 70 درصدی سود ماینینگ Dogecoin قطعا باعث بی خیالی ماینرها نمی شود. در این یادداشت، ممکن است پرسیده شود که آیا سرمایه گذاران از سرمایه گذاری DOGE خود راضی هستند یا خیر. عامل “فرسودگی روند” می تواند به این سوال پاسخ دهد. اندیکاتورهای پیشرو با نشانه قیمت نزولی خود بسیار جلوه می کنند. RSI، پس از 4 می، زیر علامت خنثی بوده است. در واقع، در زمان انتشار این پست به سمت سقوط به نظر می رسید. نوسانگر حجم نیز تصویری تلخ را ترسیم کرده است. در زمان نگارش این مقاله، بدون هیچ نشانه ای از بهبود، در -23.44٪ بود. از سوی دیگر، پهنای باندهای بولینگر (BB) پس از 30 می فشرده به نظر می رسد و اشاره ای به ماراتن نوسانات در چند روز آینده ندارد. با این حال، نوسانات DOGE در 30 روز گذشته عمدتا در حدود 88.28 درصد بوده است. همه این‌ ها به وضوح به این واقعیت اشاره می‌ کنند که حداقل برای هفته‌ های آینده، مسئله فرسودگی روند در هیچ کجای چشم‌ انداز نیست. در زمان این تجزیه و تحلیل، DOGE کیف پول‌ ها را با قیمت 0.077 دلار تغییر می‌ داد که در طول هفت روز گذشته حدود 3.48 درصد کاهش داشت. نکته مهم این است که پس از یک افت شدید در 11 می، این توکن عمدتا در بازه محدود، معامله می شود. با بزرگ‌ نمایی، نشان می‌ دهد که DOGE پس از 3 دسامبر 2021 در حال تشکیل یک فلات بوده است، مگر این که در 9 می 2022 قیمت 0.081 دلار را بشکند. در واقع، پس از 11 می، حجم کاهش یافته است. تا زمانی که تقاضای کافی وارد نشود، نمی توانیم انتظار داشته باشیم که توکن سقف 0.0775 دلار خود را آزمایش کند، چه رسد به 0.2020 دلار.

اکنون، در این مرحله، یک سرمایه‌ گذار عاقل ممکن است بخواهد نگاهی به معیارهای کلیدی زنجیره‌ ای بیندازد تا بفهمد آیا می‌ توان به زودی شرط‌ های طولانی را انجام داد یا خیر. در این زمینه، نگاهی رمزآلود به حجم می‌ تواند اطلاعات عمیق زیادی را آشکار کند. پس از 26 آوریل، به نظر می رسد کاهش واضحی در حجم وجود دارد. این مسئله نشان می دهد که فعالیت خرید و فروش کم بوده است. احتمالا، DOGE اخیرا نتوانسته است علاقه سرمایه گذاران را حفظ کند. بنابراین، نشان می دهد که سهم صدا در تمام داده های رسانه های اجتماعی کاهش نیافته است. در واقع، نشان می‌ دهد که مردم حتی در زمستان کریپتو به طرز جالبی در مورد توکن میم بحث می‌ کنند. در این جا لازم به ذکر است که 56.72 هزار آدرس با قیمت فعلی بازار DOGE پول داشتند. با این حال، 139.81 هزار آدرس در زمان چاپ این مقاله، بی‌ هزینه بودند. با توجه به همه عوامل ذکر شده در بالا، به نظر می‌ رسد باز کردن موقعیت خرید در ساختار فعلی بازار، شرط امیدوارکننده‌ ای نباشد.

سیگنال خرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *