تحلیل ETH – اتریوم: 24 خرداد 1401 – ساعت 19


سرمایه گذاران اتریوم [ETH] پس از نارضایتی آن در حفظ موقعیت بالای خط پایه (سبز) باندهای بولینگر (BB) خود برای بیش از دو ماه ناراضی بودند. اثرات بعدی رالی اخیر بیتکوین عملکرد اتریوم را در چهار روز گذشته بدتر کرد. بازگشت از حمایت مارک 1218 دلاری می تواند مانع از تمایلات نزولی کوتاه مدت شود. از دست دادن این پشتیبانی می‌تواند باعث افزایش بیشتر روند نزولی در جلسات آینده شود. در زمان انتشار این پست، ETH با 16.81 درصد کاهش در 24 ساعت گذشته، با 1210.7 دلار معامله شد.

از نقطه نظر فنی، ETH یک کنترل نزولی یک طرفه را نشان داد. با توجه فروشندگان به روند آنی و بلندمدت، اتریوم نتوانسته است علائم اولیه تغییر روند را نشان دهد. در حال حاضر بیش از دو ماه است که قیمت به زیر خط پایه BB تغییر می کند در حالی که دائما پایین ترین قیمت چند ماهه را می یابد. بزرگ ترین جایگزین، بیش از یک سوم ارزش خود را تنها در شش روز گذشته کاهش داد. در زمان نگارش این مقاله نزدیک به پایین ترین سطح 17 ماهه خود معامله می شد. در صورتی که این محدوده حمایتی 17 ماهه باعث افزایش مجدد خرید شود، می تواند به گاوها فشار کوتاه مدت بسیار مورد نیاز را به سمت منطقه 1400 دلاری بدهد. همچنین، خوانش های فروش بیش از حد در BB نشان می دهد که ممکن است در روزهای آینده احیا شود. اما به دلیل همبستگی بالای آن با بیتکوین و حجم فروش بالا، ETH ممکن است با یک نقطه منفی روبرو شود. هر نزدیک شدن به زیر محدوده 1100 دلار، ETH را برای یک مارپیچ نزولی به سمت سطح 1096 دلار تنظیم می کند.

شاخص قدرت نسبی (RSI) بهبود مناسبی را تا زمانی که از سقف 44 علامتی معکوس کرد، نشان داد. این برگشت آن را به پایین ترین سطح خود در سطح 21 در زمان نگارش پایین آورد. یک بازگشت احتمالی می تواند فشار فروش بالا را کاهش دهد. علیرغم ضررهای اخیر این توکن، Aroon up (زرد) هنوز به پایین 0% خود نرسیده بود. بنابراین، تایید مجدد یک کنترل نزولی قوی است. گاوها باید وارد عمل شوند تا حجم خرید را در منطقه حمایتی 1173 دلار افزایش دهند تا از ریسک نزولی 6 تا 8 درصدی جلوگیری کنند. هر گونه بهبود در احساسات می تواند به تلاش های ETH برای بازگشت به محدوده 1350-1400 دلار کمک کند. در نهایت، سرمایه گذاران / معامله گران باید مراقب حرکت بیتکوین باشند. به خصوص از آن جایی که ETH تقریبا 65٪ همبستگی 30 روزه با بیتکوین دارد.

سیگنال خرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *