بزرگترین جریان ورودی مبادلات بیتکوین از سال 2018


داده‌ها حاکی از آن است که معامله‌گران عصبی هستند و کاهش بیشتر می‌تواند باعث واکنش زنجیره‌ای شود زیرا کاربران صرافی برای انحلال دارایی‌های BTC خود عجله دارند.

بیتکوین (BTC) می تواند در آستانه فروش عمده خرده فروشی باشد زیرا جریان های ورودی مبادلات به بالاترین حد در سه سال و نیم اخیر رسیده است. داده‌های پلتفرم تحلیل زنجیره‌ای CryptoQuant نشان می‌دهد که کاربران ۲۱ صرافی بزرگ در ۱۴ ژوئن به طور انبوه سکه‌ها را به کیف پول خود ارسال می‌کنند.

از آنجایی که بیتکوین/دلار آمریکا به 20800 دلار سقوط کرد، به نظر می رسید که هراس در میان معامله گران ایجاد شده است، و علیرغم این که در یک مقطع زمانی به بالای 23000 دلار رسید، به نظر می رسید تعداد کمی مایل به پایان یافتن بدترین ها هستند. از آن زمان، قیمت نقدی به نزدیک به 21000 دلار بازگشته است، در حالی که جریان صرافی 24 ساعته به 59376 BTC رسیده است. بر اساس داده های CryptoQuant، این بزرگترین ورودی روزانه از 30 نوامبر 2018 است. در آن روز، صرافی ها 83,481 بیتکوین ورودی خالص را ثبت کردند. 9 می 2022 با 29082 بیتکوین ورودی خالص برای پلتفرم های تحت نظارت CryptoQuant به پایان رسید. اکنون ممکن است نگرانی‌ها به این موضوع تبدیل شود که آیا در روزها و هفته‌های آینده فشار بیشتری در بازار بیتکوین ایجاد خواهد شد یا خیر. حدود یک ماه پس از هجوم در سال 2018، BTC/USD به 3100 دلار به پایین ترین سطح چرخه خود رسید که 84 درصد کمتر از بالاترین رکورد قبلی خود یعنی 20000 دلار بود.

همانطور که اخیرا Cointelegraph گزارش داده است، تحلیلگران در مورد اینکه آیا بیتکوین روند این چرخه را تکرار خواهد کرد یا خیر، نظرات متفاوتی دارند. کاهش 84 درصدی به معنای پایین آمدن تنها 11000 دلار است. در یک تحلیل جداگانه از وضعیت قیمت، ویلی وو، آماردان به این نتیجه رسید که حرکات کلان بازار، پایین بیتکوین را دیکته می کند. بخشی از یک تاپیک توییتری که در مورد تئوری‌های مختلف پشتیبانی قیمت در نظر گرفته می‌شود، می‌گوید: «من فکر می‌کنم ساده‌تر از این است، IMO زمانی که بازارهای کلان تثبیت شود، به نقطه پایانی دست خواهیم یافت».

در همین حال، کی یونگ جو، مدیر عامل CryptoQuant، با تجزیه و تحلیل اینکه چه کسی تاکنون فروش داشته است، انگشت خود را به سوی معامله گران مشتقات و بزرگترین صرافی جهانی بایننس گرفت.

کی خاطرنشان کرد که بیشترین تعداد روزهای سکه تخریب شده – سکه‌های بدون جابجایی که پس از یک دوره خواب فعال می‌شوند – از آن مکان‌های خاص بوده است. او در 13 ژوئن در یک تاپیک توییتری نوشت: این فشار فروش از طرف Binance و FTX آمد. CDD ورودی ارز بیتکوین دلاری (روزهای نابود شده سکه‌ها) نشان‌دهنده رسوبات نهنگ‌های قدیمی است. CDD ورودی بایننس قبل از سقوط به بالاترین حد یک سال رسیده بود.

کی اضافه کرد که این برخلاف دیگر نهنگ‌ها بود که در طول دوره تحولات قیمتی که با انفجار ترا در می آغاز شد، نسبتا ساکت بودند. در همین حال، داده‌های منبع تحلیل زنجیره‌ای Coinglass، میزان سوگیری منفی در FTX را به‌ویژه در روزهای اخیر نشان می‌دهد.

ارز دیجیتال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *