تحلیل ETH – اتریوم: 28 خرداد 1401 – ساعت 14


تسلط USDT معیاری است که ارزش بازار استیبل کوین تتر را به عنوان درصدی از کل ارزش بازار اندازه گیری می کند. این معیار در یک هفته از 5.7 درصد به 8.13 درصد رسیده است. در همان زمان، اتریوم و بیت کوین تحت فشار شدید فروش قرار گرفتند و در هفته گذشته ضررهای زیادی را به ثبت رساندند. ساختار بازار ETH در زمان نگارش نزولی بود، و برای تغییر سوگیری به صعودی، حرکت به بیش از 1300 دلار ضروری است. اخبار مربوط به 3AC حاکی از آن است که می توان انتظار کاهش بیشتری را داشت.

در ماه فوریه و مارس، ETH به سمت بالا حرکت کرد و یک سری پایین‌ ترین قیمت‌ ها را برای نشان دادن روند صعودی در بازی ایجاد کرد. در اواخر ماه مارس، بالاترین سطح قبلی 3250 دلار شکسته شد و ETH توانست سطح مقاومت 3580 دلار را آزمایش کند. قیمت در ماه آوریل شاهد عقب نشینی به سطح حمایت 3000 دلاری بود. اما فروشندگان تا آن زمان توانستند ابتکار عمل را در دست بگیرند. در اواسط آوریل، اتریوم به 2800 دلار سقوط کرد و متعاقبا 3000 دلار را مجددا به عنوان مقاومت آزمایش کرد. منطقه 1850-1950 دلاری منطقه تقاضایی بود که در برابر فشار فروش در سراسر ماه می مقاومت کرد. یک هفته پس از ژوئن، این منطقه پشتیبانی شروع به کمانش کرد. تنها در هفته گذشته، ETH نزدیک به 40 درصد ضرر داشته است.

شاخص ها به اتفاق آرا حرکت نزولی و فشار فروش سنگین را نشان دادند. RSI روی 27.43 ایستاد و از ابتدای آوریل زیر خط خنثی 50 قرار داشت. این نشان داد که روند نزولی هنوز کاهش نیافته است. همراه با کاهش به زیر منطقه تقاضای 1950 دلاری، به نظر می رسد که کاهش بیشتری را می توان مشاهده کرد. Awesome Oscillator همچنین به خوبی زیر خط صفر قرار داشت تا فشار نزولی را نشان دهد. اندیکاتور A/D در دو ماه گذشته پایین و پایین‌ تر رفته است و حجم فروش را پشت سر ETH ثبت کرده است. DMI نیز روند نزولی شدیدی را نشان داد که هر دو -DI (قرمز) و ADX (زرد) هر دو بالاتر از علامت 20 بودند. این قیمت طی هشت هفته گذشته در نمودارها یک سری رکوردهای پایین تری داشته است. نماگرها نیز حرکت و حجم را به نفع فروشندگان نشان دادند. علامت 1300 دلاری یکی از مواردی است که باید در هفته های آینده مراقب آن باشید.

سیگنال خرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *