اتریوم هنوز برای صعود، شرایط مناسبی ندارد


اتریوم [ETH] پس از مارپیچ نزولی گسترده بازار ارزهای دیجیتال، کمی نفس می کشد. پادشاه آلتکوین ها برای اولین بار از ژانویه 2021 بین 18 تا 19 ژوئن به زیر 1000 دلار سقوط کرد. اگرچه اتریوم اندکی بالاتر از سطح قیمت 1000 دلار بهبود یافته است، نگرانی ها مبنی بر این که خرس ها ممکن است به حمله خود ادامه دهند هم چنان وجود دارد، بنابراین قیمت ها حتی پایین تر می شود. از سوی دیگر، آخرین پایین‌ ترین نرخ‌ ها، خوش‌ بینی را به وجود آورده است که ETH ممکن است به کف خود رسیده باشد و ممکن است در روزهای آینده به صعود بیشتری برسد.

معیار عرضه اتریوم نشان می‌دهد که نهنگ‌ ها با کاهش قیمت آلتکوین، روی باند انباشته پریدند. توزیع عرضه آن بر اساس تعادل در آدرس‌ها نشان داد که طبقات مختلف نهنگ در حال خرید این دیپ بوده‌ اند. به عنوان مثال، نهنگ هایی که بین یک میلیون تا 10 میلیون ETH دارند، دارایی خود را از 10.7 درصد در 14 ژوئن به 11.09 درصد تا 21 ژوئن افزایش دادند.

نهنگ هایی که بین 100000 تا یک میلیون ETH دارند نیز دارایی خود را از 21.14 درصد در 15 ژوئن به 21.74 درصد در 21 ژوئن افزایش دادند. علاوه بر این، توزیع عرضه ETH بر اساس تعداد آدرس‌ ها نشان داد که شش آدرس بین یک میلیون تا 10 میلیون ETH در نیمه اول آوریل نگهداری می‌ کردند، اما یک آدرس دارایی خود را در 17 آوریل فروخت و پنج نهنگ در بازار باقی ماند. با این حال، این تعداد در 14 ژوئن به شش نهنگ بازگشت. معیارهای جریان تبادل ETH نشان می دهد که در حال حاضر جریان خالص خروجی بالاتری دارد. حجم خروجی مبادله 408173 اتریوم به طور قابل توجهی بیشتر از 366756 اتریوم است که به عنوان حجم ورودی مبادله ثبت کرده است.

علیرغم مشاهداتی که در بالا داده شد، تعداد ETH انباشته شده نشان دهنده درصد بسیار کمی از کل ETH در گردش است. عرضه ETH در صرافی ها هم چنان در بالاترین سطح خود در سه ماه گذشته است. آدرس‌ های فعال روزانه ETH در ماه ژوئن نسبت به ماه می کاهش قابل توجهی داشته است و کل عرضه نهنگ‌ ها به پایین‌ترین حد خود در سه ماه گذشته نزدیک شده است.

افزایش اخیر نسبت MVRV منعکس کننده خریدی است که نزدیک به آخرین پایین ترین سطح ETH انجام شده است. این بدان معناست که آن هایی که در پایین خرید کرده‌ اند، در حال حاضر سود دارند، بنابراین نسبت را بالا می‌ برند. معیارهای اتریوم حاکی از آن است که مقداری تقاضا در سطح قیمت فعلی آن وجود دارد. با این حال، برای یک حرکت قیمت عمده کافی نیست. این مسئله به دلیل نبود کاتالیزور است و سرمایه گذاران نیز منتظر بهبود شرایط بازار هستند.

ارز دیجیتال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *