تحلیل AAVE – ای وی: 1 تیر 1401 – ساعت 22


حضور پروتکل و توکن AAVE در فضای DeFi از زمان راه اندازی آن برجسته بوده است و با تکرار سوم، AAVE خود را به عنوان یک پروتکل وام دهی برتر تثبیت کرده است. صرف نظر از این، توکن اصلی آن هنوز بهتر از همتایان خود عمل نکرده است. در زمان انتشار این پست، AAVE شماره 50 بزرگ ترین ارز دیجیتال در جهان از نظر ارزش بازار بود. رالی به ارزش 34.45 درصد برای هر دارایی کافی است تا ایمان سرمایه گذاران خود را بازگرداند. اما زمانی که در مورد AAVE نیز همین اتفاق افتاد، آلتکوین سرمایه ‌گذاران را برانگیخت تا روند صعودی خود را دو برابر کنند که منجر به نقدینگی بالا و فروش ناگهانی در عرض 24 ساعت شد.

در زمان نگارش این مقاله، 350 هزار AAVE به ارزش بیش از 23.1 میلیون دلار به طور تجمعی توسط کیف پول صرافی‌ های ارزهای دیجیتال دریافت شد. با این حال، این چیزی نیست که بدترین روز AAVE را در تاریخ تعیین کرد. این ناامیدی سرمایه گذاران بود که منجر به آن شد. عرضه سراسری شبکه AAVE نشان می دهد که کل دارایی هایی که در 24 ساعت گذشته 21 ژوئن جابجا شده اند با ضرر منتقل شده اند. قیمت معاملاتی فعلی 66 دلار به مراتب کمتر از قیمتی بود که آن ها با آن خریدند. این منجر به کاهش عرضه به ارزش 114 میلیون دلار در مجموع شد که بالاترین رقم ثبت شده در تاریخ AAVE است.

حمایت بیشتر از ناامیدی سرمایه گذاران این واقعیت بود که دارندگان بلندمدت (LTHs) و وفاداران AAVE دارایی های خود را جابه جا کردند. علاوه بر این، سرمایه گذارانی که بیش از یک سال AAVE خود را از ترس ضررهای بیشتر حفظ کرده بودند، تصمیم گرفتند آن را تغییر دهند. در نتیجه، مصرف بیش از 162.45 میلیون روز، دومین پُر مصرف ترین روز است. در مجموع، این سه نمونه دلیلی بر این است که دارندگان AAVE برای بازی طولانی مدت این جا نیستند. آن ها به احتمال زیاد در اولین نشانه سود از موقعیت خود خارج می شوند – درست همان طور که در 21 ژوئن انجام دادند. تا زمانی که نسخه AAVE به رشد ثابت خود ادامه می دهد، پروتکل و توکن AAVE حتی اگر سرمایه گذاران از حمایت از آن خودداری کنند، زنده خواهند ماند. توکن AAVE روی AAVE V3 تاثیری نداشته است، زیرا پروتکل به خوبی کار می کند. تعداد کل معاملات مربوط به استقراض، اگرچه کمتر از سپرده ها بوده است، اما تنها رو به افزایش بوده است. در بازارهای Polygon و Optimism، V3 افزایش موفقیت آمیزی در تقاضای خود داشته است.

سیگنال خرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *