قانونگذاران ایالات متحده، پرونده ای را برای دلار دیجیتال مطرح می کند


نماینده جیم هیمز گفت: “اکنون زمان آن فرا رسیده است که کنگره روند بررسی و در نهایت تصویب قوانین مجاز برای صدور CBDC ایالات متحده را آغاز کند.” جیم هیمز، عضو مجلس نمایندگان کانکتیکات، پیشنهادی را با هدف آغاز گفتگو در مورد راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC توسط ایالات متحده منتشر کرده است. در کاغذ سفیدی که روز چهارشنبه منتشر شد، هیمز از کنگره خواست تا بررسی راه اندازی دلار دیجیتال صادر شده توسط فدرال رزرو را آغاز کند تا از عقب ماندن دولت در نوآوری های فناوری مالی جلوگیری کند. به گفته قانونگذار ایالات متحده، یک CBDC “نباید به عنوان جایگزین سیستم های پرداخت قدیمی و ارزها بلکه به عنوان یک جایگزین اضافی برای مصرف کنندگان و مشاغل در نظر گرفته شود.”

جیمز هیمز کاغذ سفید پیشنهادی را ارائه کرد که در آن یک CBDC می‌ تواند نگرانی‌ هایی را در مورد شفافیت، امنیت و حفظ حریم خصوصی در مقایسه با ارز فیات ارائه دهد. هیمز افزود که هر چارچوب نظارتی در مورد CBDCها که توسط کنگره تصویب می‌ شود، باید شامل «فرایندهای شناسایی قوی کاربر که نیاز به واسطه‌ ها برای تایید هویت دارندگان کیف پول دارند» باشد و فدرال رزرو و «نهادهای تجاری مشارکت‌ کننده» راهنمایی‌ های لازم را ایجاد کنند. هیمز می‌ گوید: «هر چه دولت ایالات متحده برای پذیرش این نوآوری بیشتر منتظر بماند، ما بیشتر از دولت‌ های خارجی و بخش خصوصی عقب می‌ افتیم». “زمان آن فرا رسیده است که کنگره قوانینی را در نظر بگیرد و با آن پیش برود که به CBDC ایالات متحده اجازه دهد.”

آژانس‌ ها و بخش‌ های مختلف در دولت ایالات متحده تاثیرات احتمالی دلار دیجیتال را در صورت تصمیم مقامات برای راه‌ اندازی آن بررسی کرده‌ اند. در ماه می، فدرال رزرو گزارشی منتشر کرد که در آن نتیجه گیری کرد که “اجرای سیاست های پولی از یک CBDC خرده فروشی به شدت به شرایط اولیه ترازنامه فدرال رزرو وابسته است.” در میان قانون گذاران در ایالات متحده، هیمز اغلب برای اقدام کنگره در مورد ارزهای رمزنگاری شده – به ویژه در رابطه با فناوری مورد استفاده برای بررسی پتانسیل روسیه برای دور زدن تحریم‌ ها – فشار آورده است و بخشی از لایحه‌ ای را ارائه می‌ کند که بسیاری از آن انتقاد کردند که به وزیر خزانه‌ داری قدرت کنترل نشده می‌ دهد. بیش از برخی از تراکنش های رمزنگاری تام ایمر، نماینده مینه‌ سوتا نیز در ژانویه لایحه‌ ای را با هدف جلوگیری از عمل فدرال رزرو به عنوان یک بانک خرده‌ فروشی در صدور احتمالی دلار دیجیتال ارائه کرد که نشان می‌ دهد قانون‌گذاران هنوز در مورد CBDC ایالات متحده به اجماع نرسیده‌ اند.

ارز دیجیتال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *