تحلیلگران می گویند با سقوط بازار کریپتو، انتظار موجی از M&A را داشته باشید


جان تودارو، محقق ارشد کریپتو و بلاکچین در Needham & Company، گفت که سقوط مداوم بازار ارزهای دیجیتال می‌ تواند منجر به موجی از ادغام و خرید در نیمه دوم سال جاری و تا سال 2023 شود. او این بحث را در گفتگو با مجله بارون در 22 ژوئن مطرح کرد:

“ارزش گذاری برای شرکت های رمزنگاری عمومی در سال جاری حدود 70 درصد کاهش یافته است. این بدان معناست که شرکت‌ های کریپتو اکنون ارزان‌ تر از یک سال پیش هستند. این می تواند فرصتی را برای یک شرکت سنتی فراهم کند تا پای خود را در این بخش با ارزش کمتری نسبت به شش تا نه ماه قبل وارد کند.”

قابل‌ توجه است که شرکت‌ های سنتی و غیربومی، خریدارهای فعال شرکت‌ های رمزنگاری مانند Animoca Brands، یک شرکت سرمایه‌ گذاری در بازی هستند. انیموکا دارای سرمایه گذاری های پرتفولیویی به ارزش 1.5 میلیارد دلار در زمینه بازی های رمزنگاری و بلاکچین در 340 شرکت است. در ماه می، Cboe Global Markets خرید Eris Digital Holdings (ErisX)، یک بازار نقدی دارایی دیجیتال مستقر در ایالات متحده را تکمیل کرد. تودارو همچنین پیشنهاد کرد که بسیاری از معامله‌ ها به صورت کریپتو به کریپتو خواهد بود و اکثر شرکت‌ های اکتسابی احتمالا صرافی‌ ها خواهند بود. مهمترین آن ها ادغام Coincheck، یک صرافی ارز دیجیتال ژاپنی، با Thunder Bridge Capital Partners IV به ارزش 1.75 میلیارد دلار است. FTX، یک صرافی ارز دیجیتال، اخیرا با خرید Bitvo، یک صرافی ارز دیجیتال کانادایی موافقت کرد، در حالی که FTX وابسته به ایالات متحده، Embed Financial Technologies، یک پلتفرم معاملات سهام را خریداری کرد. FTX همچنین برای ارائه تسهیلات اعتباری 250 میلیون دلاری، یک برگه مدت مشخصه را با BlockFi امضا می کند. به گفته تودارو، Binance.US هشت خرید انجام داده است، در حالی که Kraken نیز ده ها معامله را انجام داده است. گلکسی دیجیتال هولدینگ، یک شرکت خدمات مالی متمرکز بر رمزارز، از زمان آغاز به کار خود در سال 2018، سه خرید را تکمیل کرده است و یک قرارداد معلق برای BitGo دارد. ارزش این چهار معامله بیش از یک میلیارد دلار است.

ارز دیجیتال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *