طبق گزارش اخیر شرکت تحلیل بلاکچین Elliptic، دوج کوین هر روز بیشتر و بیشتر با فعالیت های غیرقانونی مرتبط می شود. این امر شامل طرح‌ های پونزی، تامین مالی تروریسم و مواد سوء استفاده جنسی از کودکان (CSAM) می‌شود. بر اساس این گزارش، دوج کوین به عنوان وسیله ای برای پرداخت به طور فزاینده ای محبوب شده است. این دارایی کریپتو علیرغم شهرت اولیه اش به عنوان یک شوخی، به طور قابل توجهی محبوبیت خود را به عنوان یک روش پرداخت افزایش داده است. در واقع، دولت اوکراین حتی شروع به پذیرش کمک های مالی DOGE برای دفاع خود در برابر تهاجم روسیه کرده است. با این حال، علاوه بر استفاده مفید، توجه افراد بد را نیز به خود جلب کرده است. این را می توان با شناسایی “میلیون ها دلار تراکنش های Dogecoin مرتبط با فعالیت غیرقانونی” اثبات کرد.

به عنوان شاهدی بر پذیرش فزاینده Dogecoin برای تامین مالی تروریسم، این گزارش به دستور توقیف ژوئیه 2021 که توسط دفتر ملی مبارزه با تامین مالی تروریسم اسرائیل علیه 84 آدرس رمزنگاری صادر شد، اشاره کرد. گمان می رود این افراد با گروه شبه نظامی حماس مرتبط باشند. در میان آدرس‌ های رمزنگاری، کیف‌ هایی با ۴۰۲۳۵ دلار در DOGE وجود داشت. این مقاله همچنین به تعداد کمی از فروشندگان CSAM اشاره می کند که هم در دارک نت و هم در کلین نت فعالیت می کنند و با Dogecoin پول دریافت کرده اند. اگرچه مقدار دقیق DOGE کشف شده توسط Elliptic در این مورد کم بود – کمتر از 3000 دلار – تحلیلگران هشداری صادر کردند. بسیاری احساس می‌ کنند که این نشان‌ دهنده «تشنگی بازیگران جنایتکار برای پذیرش طیف گسترده‌ ای از دارایی‌ های رمزنگاری‌ شده در تلاش برای جلوگیری از شناسایی است». برای روشن بودن، در حال حاضر استفاده بسیار کمی از Dogecoin در گروه CSAM وجود دارد. تاکنون کمتر از 3000 دلار پرداخت در سطح بین المللی ثبت شده است. با این حال، این واقعیت که این جامعه به روند پذیرش Dogecoin ملحق شده است، بیشتر نشان می‌ دهد که چگونه بازیگران جنایتکار از انواع دارایی‌ های رمزنگاری شده استفاده می‌ کنند.

کشف شد که دزدی، کلاهبرداری و طرح های پونزی تا حد زیادی مهمترین فعالیت مجرمانه ای است که DOGE را تحت تاثیر قرار می دهد. تا به امروز، Elliptic بیش از 50 دزدی، کلاهبرداری و طرح پونزی را کشف کرده است که ارزش Dogecoin را صدها میلیون دلار به ارمغان آورده است. Dogewallet، یک گزینه ذخیره سازی برای کاربران DOGE، زمانی قربانی هک شد که منجر به از دست دادن تقریبا 14000 دلار از سرمایه کاربر شد. نمونه‌ های مهم دیگر عبارتند از طرح پلاس توکن پونزی، که منجر به توقیف بیش از 20 میلیون دلار در DOGE توسط دولت چین و زیان ادعایی 119 میلیون دلاری در DOGE مرتبط با طرح پونزی ترکیه در سال 2021 شد. به گزارش Elliptic، گروه‌ های افراطی راست افراطی وقتی به ابزارهای متعارف تامین مالی دسترسی ندارند، به ارزهای دیجیتال مانند Dogecoin نیز روی آورده‌اند. پلتفرم crypto-analytics وب‌ سایت‌ های خبری راست افراطی، وبلاگ‌ ها و وب‌ سایت‌های اشتراک‌ گذاری ویدیو را در میان این موارد فهرست کرده است. یکی از این سایت های خبری، Infowars، تاکنون بیش از 1700 دلار در Dogecoin جمع آوری کرده است. این کشور اعلام می کند که “در حال مبارزه با جهانی گرایی و مدافع آینده ای طرفدار بشر در سراسر جهان است.”

ارز دیجیتال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *