تحلیل DOGE – دوج کوین: 5 تیر 1401 – ساعت 7


بیتکوین [BTC] توانست تا مرز 19.8 هزار دلار حفظ شود و حتی پوزه خود را به بالای مرز 21 هزار دلار بازگرداند. با این حال، ساختار بازار درازمدت برای بیتکوین نزولی باقی ماند. برای Dogecoin [DOGE] نیز نزولی بود. Dogecoin در تابستان 2021 با 0.73 دلار معامله شد، اما در 14 ماه گذشته 90 درصد کاهش یافته است. اکنون در زیر یک منطقه مقاومت قرار گرفته است و دستاوردهای هفته گذشته می تواند به سرعت از بین برود.

DOGE در هفته های اخیر روند نزولی ثابتی داشته است، به خصوص از زمانی که پامپ در اوایل آوریل به 0.17 دلار رسید. اگر در نمودارها به عقب تر برگردیم، DOGE از آگوست 2021 روند نزولی در بازه زمانی بالاتری داشته است. این امر باعث می شود که روند نزولی 10 ماهه داشته باشد که با بازه های زمانی کوتاه تر رالی های سریع که به سرعت فروخته شد، در هم آمیخته شده است. سطوح اصلاحی فیبوناچی (زرد) بر اساس حرکت DOGE از 0.179 دلار به 0.0689 دلار رسم شد. سطوح رسم شده به عنوان حمایت و مقاومت عمل کرده اند و همچنین سطوح گسترش خاصی مانند سطح 27.2% در 0.0388 دلار را به عنوان حمایت ارائه کرده اند. در می 2022، قیمت منطقه 0.068-0.08 دلار را در چند روز در جستجوی تقاضا آزمایش کرد. با این حال، فروشندگان در نهایت به برتری رسیدند. در زمان انتشار این پست، قیمت در آستانه آزمایش این منطقه تقاضای سابق از سقوط بود. این یک آزمون مجدد نزولی خواهد بود و همان طور که اوضاع پیش می رفت، به نظر می رسید که حرکت رو به پایین دیگری ممکن است رخ دهد.

RSI حتی زمانی که قیمت به اوج پایین تری که با رنگ سفید مشخص شده بود، بالاتر رفت. این یک واگرایی نزولی پنهان بین حرکت و قیمت بود و نشان دهنده ادامه روند نزولی بود. علاوه بر این، RSI زیر 50 خنثی باقی ماند. به طور مشابه، MACD نیز زیر خط صفر حرکت کرد. اگر اندیکاتورها به سمت صعودی حرکت کنند، در حالی که DOGE همچنین توانست از 0.08 دلار عبور کند و آن را به عنوان پشتیبانی مجددا آزمایش کند، آن گاه سوگیری نزولی تا حدودی ضعیف می شود. در این بین، شواهد خنثی باقی ماندند. OBV همچنین در نمودارها پایین آمده است تا کمبود تقاضا را در دو ماه گذشته برجسته کند. قیمت در آستانه آزمایش مجدد منطقه تقاضای سابق در همان زمانی بود که RSI خنثی 50 را به عنوان مقاومت دوباره آزمایش می کرد. OBV هیچ خریدار قابل توجهی در بازار نشان نداد و در چند روز آینده شاهد رد شدن DOGE در مقاومت خواهیم بود.

سیگنال خرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *