آیا تمرکززدایی Polkadot انگیزه بیشتری نسبت به سوددهی دارد؟


ویژگی مهم هر بلاکچین ماهیت غیرمتمرکز آن است. ماینرها و اعتباردهندگان در دنیای غیرمتمرکز نقش مهمی دارند. فراموش نکنیم، قابلیت زنجیره برای جلوگیری از هرگونه حمله از اهمیت بالایی برخوردار است. و به نظر می رسد پولکادات در این فضا پیشرو است. نامیدن پولکادات امن ترین زنجیره نیاز به تحلیل دقیق دارد. اما مطمئنا یکی از توزیع‌ کننده‌ ترین شمارش‌ های اعتبارسنجی برخی از مهمترین زنجیره‌ های DeFi را دارد. طبق تحلیل سولانا از Unstoppable Finance، وقتی صحبت از ضریب ناکاموتو به میان می آید، پولکادات دست برتر را دارد. این معیار اساسا تعداد کل اعتباردهنده‌ ها یا گره‌ هایی را نشان می‌ دهد که برای کُند کردن یا مسدود کردن عملکرد صحیح و موفقیت‌ آمیز هر بلاکچین، باید با هم تبانی کنند. در مورد Solana، این رقم به 27 می رسد زیرا 27 اعتبار سنجی برتر مسئول 33٪ از کل توکن های شرط بندی شده هستند. در حالی که در مورد پولکادات، همین عدد 82 است. حتی Avalanche، یکی از سریع‌ ترین زنجیره‌ های DeFi در حال رشد از سال 2021، به 28 رسید.

بنابراین، Polkadot مطمئنا ممکن است گزینه بهتری در این مورد باشد. اما همین را نمی توان از دیدگاه سرمایه گذاران بلندمدت دنبال سود گفت. بین نوامبر 2021 و زمان انتشار، پولکادات به کاهش بیش از حد 86.05 درصدی اشاره کرد، زیرا قیمت DOT از 56 دلار به 7.84 دلار کاهش یافت. در چند روز گذشته، این آلتکوین نشانه هایی از بهبود را نشان داد. DOT در هفت روز گذشته 17 درصد افزایش یافته است.

این بدان معناست که سرمایه‌ گذارانی که از سال گذشته بخشی از شبکه بوده‌ اند، در حال حاضر ضرر مطلق دارند. با این حال، برای سرمایه گذاران کوتاه مدت، این ممکن است فرصت خوبی باشد، زیرا DOT از پایین ترین سطح خود در حال افزایش است. بازده تعدیل شده با ریسک دارایی که به عنوان نسبت شارپ نشان داده می شود نیز در زمان انتشار، قرائت رضایت بخشی را نشان می دهد. این متریک در بالاترین سطح چهار ماهه 2.03 قرار داشت.

علاوه بر این، در زمان انتشار، شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز افزایش صعودی خود را حفظ کرد. این بر این واقعیت تاکید می کند که در آینده، کاهش قیمت حداقل خواهد بود. (مراجعه به تصویر پرایس اکشن پولکادات).

ارز دیجیتال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *