باندهای بولینگر چه نشانه های نوسانی از بیتکوین دارند؟!


رفت و برگشت – این شتاب بیتکوین [BTC] از زمانی که در 15 آگوست به 25000 دلار رسید، بوده است. در حالی که سرمایه گذاران ممکن است به افزایش بیشتر امیدوار باشند، اما این طور نبوده است و بیتکوین در سطح حمایت 23800 دلار تثبیت شده است. پیش از این، صحبت هایی در مورد BTC وجود داشت که حرکت نزولی را نشان می دهد، زیرا این پیش بینی ها از افرادی با عاید عجیب راجع به ارزهای دیجیتال بیرون آمده بودند. پیتر شیف، اقتصاددان و شورشگر برونگرای بیتکوین، اظهار داشت که ارز دیجیتال شماره یک در مسیر نابودی است. به گفته وی، حرکت نزولی بیتکوین را به 10000 دلار می رساند. طبق گزارش CoinMarketCap، بیتکوین با 0.25 درصد کاهش در 24 ساعت گذشته، روی 24000 دلار باقی مانده است. بیتکوین نیز نسبت به هفت روز گذشته کمتر از 1 درصد افزایش داشته است.

جالب این جاست که کاهش قیمت بیتکوین امیدهای سرمایه گذاران را از بین نبرده است، زیرا نظرات تاجران خرسی تغییر کرده است. Chartoday، یکی از تحلیلگران ارشد CryptoQuant، فاش کرد که علائم صعودی BTC هنوز بسیار فعال هستند. بر اساس تجزیه و تحلیل منتشر شده از طریق وب سایت CryptoQuant، شرایط کلان اقتصادی فعلی می تواند بیتکوین را در کوتاه مدت به 26000 دلار برساند. اگرچه تقاضای کمتر و بودجه منفی وجود داشته است، Chartoday پیش‌ بینی می‌ کند که لزوما منجر به کاهش قیمت BTC نخواهد شد. علاوه بر این، او فکر می کند که قیمت می تواند در میان مدت به 32000 دلار برسد. اما آیا حرکت فعلی با سیگنال‌ های خریدی که تحلیلگران ذکر می کنند، همخوانی دارد؟

شانس عبور از 25000 دلار در کوتاه مدت ممکن است چشم انداز مثبتی داشته باشد. طبق آخرین داده‌ های GlassNode، عرضه فعال بیتکوین در پنج سال گذشته به بالاترین حد تاریخ (ATH) ۲۴.۲۹۸ درصد رسیده است. این نقطه عطف اخیر می تواند برای پیش بینی CryptoQaunt و افزایش احتمالی قیمت بسیار مهم باشد.

با این حال، حرکت فعلی بیتکوین در نمودارها نشان می دهد که احتمال افزایش قیمت ممکن است به محض امید سرمایه گذاران نباشد. در زمان انتشار این پست، شاخص قدرت نسبی (RSI) کنترل قابل توجهی را از سوی خریدار نشان نداد، زیرا در 46.34 بود. همچنین، واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD) با حرکت RSI همگام شد، زیرا تکانه زیر هیستوگرام باقی ماند. این موضع نشان داد که فشار فروشنده بر کنترل خریداران غلبه کرده است. به طور مشابه، شتاب خرید (آبی) کمتر از فروشندگان (نارنجی) بود.

با این دیدگاه‌ های متضاد، ممکن است در کوتاه‌ مدت بیتکوین بین 23000 تا 25000 دلار و موقعیت خنثی احتمالی باشد. با این حال، این چشم انداز Chartoday را نفی نمی کند، به خصوص که باندهای بولینگر (BB) نشانه هایی از نوسان بسیار بالا را نشان نمی دهند.

ارز دیجیتال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *