ورود AAVE V3 در سراسر فضای کریپتو برای رگبار پیشرفت هایی که معرفی کرد، پیش بینی می شد. اما با توجه به ادامه بازار نزولی که از زمان عرضه آن به دنبال داشت، رشد آن در حد مطلوب نبوده است. قابل ذکر است، V2 در دسامبر 2020 راه اندازی شد. پس از تمام فراز و نشیب ها، در حال حاضر، کل ارزش قفل شده در پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) به 5.87 میلیارد دلار می رسد. در مقایسه با آن، V3 بسیار بهتر عمل می کند. تنها در عرض پنج ماه به TVL 1.59 میلیارد دلاری دست یافته است. با این نرخ، V3 طی 20 ماه بیش از 8 میلیارد دلار ارزش گذاری خواهد شد. اگرچه، V2 با بار سنگینی از خرس‌ ها روبرو بوده است و به همین دلیل است که از TVL 18 میلیارد دلاری سقوط کرده است.

با این حال، صرف نظر از رشد آهسته، راه‌ اندازی پاداش‌ های Optimism در شبکه باعث افزایش عملکرد کاربران شد. در نتیجه، TVL همچنین افزایش ارزش خود را نشان داد، زیرا در دو هفته گذشته بیش از 24 درصد افزایش یافت. تجزیه و تحلیل زنجیره ای نشان می دهد که وضعیت بازار برای دارایی های قرض گرفته شده در V3 به طور قابل توجهی افزایش یافته است. اکثر مبلغ وام گرفته شده فقط بین پنج سکه توزیع می شود. WMATIC، WETH، USDT، USDC، و DAI بر بازار V3 تسلط دارند. در بازار V2، CRV جایگزین USDT شد، در حالی که بقیه دارایی ها نیز بر فضای آن جا تسلط داشتند.

قابل ذکر است که WBTC در سپرده ها تسلط بیشتری داشت. اما طی هفته گذشته، USDC که در حال حاضر بیشترین دارایی سپرده گذاری شده است و همچنین دارای بیشترین عرضه در پروتکل است، تصاحب شده است. با این حال، کاربران V3 در مورد استقراض و بازپرداخت پروتکل ثابت بوده اند. در این ماه تعداد استقراض ها و بازپرداخت ها با سرعتی سریع رشد می کرد و مجموعا از 100 میلیون دلار گذشت.

بنابراین، ممکن است زمان لازم باشد تا V3 از نظر حجم با سطح V2 مطابقت داشته باشد. اما جالب این جاست که وقتی صحبت از استفاده به میان می آید، V3 در حال حاضر از V2 پیشی گرفته است.

ارز دیجیتال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *