رمز ارز Tezos: تلاش برای تثبیت در DeFi و NFT و تاثیر آن بر قیمت


تزوس برای تثبیت خود در بازار DeFi و به خصوص در بازار NFT سخت کار کرده است. اخیرا، در راستای همین هدف، بازوی اسرائیل زنجیره ارز دیجیتال، رویکرد منحصر به فردی را برای ضرب و احراز هویت مجموعه‌ های NFT با ارسال آن‌ ها از یک کیف پول مبدا معرفی کرده است. اما، متاسفانه، حتی این پیشرفت‌ ها نیز هیچ تاثیری بر توکن نداشته است. در واقع، XTZ، در زمان انتشار این پست، در تلاش بود تا از مقاومت 2 ماهه بالاتر برود. با معامله 1.83 دلار، بهبود XTZ کند، اما ثابت بوده است. معمولا، سرمایه گذاران انتظار حرکت های غیر نوسان قیمت از توکن را بدون مقاومت زیاد دارند. اما در مورد XTZ، مقاومت حدود دو هفته است که رالی را از پیشروی از مرز 2 دلار دور نگه داشته است. اگرچه به شکستن مقاومت نزدیک‌ تر می‌ شد، افت 4.85 درصدی طی چند روز گذشته باعث شد ابن آلتکوین بار دیگر فرصت را از دست بدهد و شانس موفقیت آن در چند روز آینده نسبتا ضعیف به نظر می رسد.

درست پس از شکل گیری شمع قرمز در 48 ساعت پیش، MACD که تقریبا سه هفته در یک وضعیت صعودی ثابت بود، یک متقاطع نزولی را اجرا کرد. عبور خط سیگنال (قرمز) از بالای خط نشانگر (آبی) نیز منجر به نمایان شدن نوارهای قرمز رنگ روی نشانگر قیمت شد. اساسا این بدان معناست که XTZ به این روند ادامه می‌ دهد، مگر این که نشانه‌ های صعودی گسترده‌ تری در بازار ظاهر شود. نشانه های صعودی هنوز در بازار مشخص نشده است – اکثر آلتکوین ها در سه روز گذشته با رنگ قرمز بسته می شوند. این امر باعث زیان 30 میلیارد دلاری از بازار شده است. علاوه بر این، XTZ همچنین از میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) (خط آبی) و SMA 100 روزه (خط قرمز) برخوردار است که پس از بسته شدن بالای خط روند نزولی طولانی 10 ماهه به دست آورد. تزوس همچنین می‌ تواند با این پیشرفت‌ ها سرمای ه‌گذاران جدید را به زنجیره جذب کند. نباید فراموش کرد، بازده های تعدیل شده با ریسک دارایی (نسبت شارپ) در حال حاضر عالی هستند.

اما فقدان نوسانات یک مشکل آینده خواهد بود. معمولا نوسانات بالا برای یک ارز دیجیتال خوب نیست، اما برای ایجاد یک رالی، مقداری نوسان لازم است. در غیر این صورت، XTZ از انتقال بیش از 2 دلار خودداری خواهد کرد.

ارز دیجیتال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *