بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با GPU


مقدمه

یکی از محبوب‌ ترین روش‌ های کسب درآمد رمزنگاری، استخراج است. با این حال، با گذشت زمان، سودآوری به سرعت در حال کاهش است. با وجود این، استخراج هنوز یکی از مهمترین جنبه‌ های صنعت ارزهای دیجیتال است، زیرا برای بلاکچین لازم است تا به طور عادی کار کند و به دلیل این که پیروانی تقریبا افراطی دارد. بسیاری از طرفداران ارزهای دیجیتال می‌ خواهند ماینینگ انجام دهند، حتی اگر منجر به سود مالی نشود. اگرچه این امر استخراج ارز دیجیتال را از سودآور یا ساده بودن حذف نمی کند. وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال به میان می‌ آید، استخراج GPU از استخراج CPU قدرتمندتر است. واحد پردازش گرافیکی در انجام چندین محاسبات بسیار کارآمد است. با استفاده از استخراج GPU، استخراج انواع ارزهای دیجیتال ساده است. پردازنده‌ های گرافیکی پیشرفته AMD مورد استفاده در ASIC برای این رمزارزها ضروری نیستند. با چندین مورد از این ارزهای رمزنگاری شده، می توانید به راحتی با استفاده از یک رایانه شخصی ساده ماین کنید. این راهنما اطلاعاتی در مورد بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با GPU در اختیار شما قرار می دهد.

ماینینگ ارز دیجیتال چیست؟

متاسفانه، کالاهای جذاب مانند کلنگ و الماس در استخراج ارزهای دیجیتال استفاده نمی شوند. خوشبختانه، دسترسی به بیتکوین، منبعی که می‌ تواند از درخشان‌ ترین جواهرات، ارزشمندتر باشد، به کار انسانی نیز نیاز ندارد. به منظور اعتبارسنجی تراکنش‌ های رمزنگاری، فرآیند استخراج یک ارز دیجیتال شامل حل مشکلات ریاضی چالش‌ برانگیز است. بسته به ارز دیجیتالی که استخراج می‌ شود، نوع ماینینگ می‌ تواند متفاوت باشد: اگر از الگوریتم هش اثبات کار (PoW) استفاده می‌ کند، هزینه‌ های قابل‌ توجهی انرژی و سخت‌ افزار ماینینگ سطح بالایی را نیاز خواهد داشت. ارزهای دیجیتال با معماری اثبات سهام (PoS) به شما نیاز دارند که مقدار قابل توجهی از چنین ارزهای رمزنگاری شده را در اختیار داشته باشید. هرچه بیشتر نگه دارید، ممکن است درآمد بیشتری کسب کنید. به همین دلیل به عنوان اثبات “سهام” یا PoS شناخته می شود. با توجه به تعداد محدود سکه ها در اکثر ارزهای دیجیتال، ارزش آن ها با افزایش تقاضا افزایش می یابد. مشابه قانون کلی بازار، زمانی که تقاضا از عرضه پیشی می‌ گیرد، قیمت‌ ها اغلب افزایش می‌ یابد. ارزش سکه با کمیاب تر شدن افزایش می یابد و این امکان را برای آن فراهم می کند که ارزش آن مشابه طلا افزایش یابد.

روش های ماینینگ ارزهای دیجیتال

 1. ماین کردن به روش سولو یا انفرادی (Solo Mining): استخراج انفرادی، همان طور که از این اصطلاح پیداست، مستلزم عملکرد مستقل ماینر، بدون کمک دیگران است. این روش می تواند از یک پول فارمینگ مبتدی در تلفن آن ها گرفته تا یک شرکت ماینینگ در مقیاس بزرگ که از ماشین های استخراج در انبارها استفاده می کند، باشد. این تکنیک ماینینگ در صورت وجود، چندان سودآور نخواهد بود مگر این که مورد دوم یعنی شرکت ماینینگ در ابعاد بزرگ با فارمینگ را داشته باشید.
 2. ماین کردن به روش استخر (Pool Mining): در استخراج استخر، یک بلوک با ترکیب قدرت چند ماشین مختلف استخراج می شود. پاداش استخراج بلوک بین همه افراد در استخر تقسیم می شود، بنابراین هزینه ها و مصرف انرژی کاهش می یابد، اما سود نیز کاهش می یابد. برای شرکت در استخر ماینینگ به ریگ ماینینگ خود نیاز دارید. قبل از پیوستن به یکی از بسیاری از استخرهای ماینینگ موجود، توصیه می کنیم تحقیقات جامعی در مورد آن ها انجام دهید.
 3. ماین کردن به روش ابری (Cloud Mining): شما می‌ توانید بدون خرید سخت‌ افزار استخراج یا پرداخت هزینه برق، ارزهای دیجیتال را با ماینینگ ابری، استخراج کنید. با استفاده از این تکنیک، شما اساسا تجهیزات ماینینگ شخص دیگری را در ازای سهمی از درآمد آن ها اجاره می دهید. در عوض، اگر قبلا یک دستگاه ماینینگ دارید، می‌ توانید آن را برای کمک به پوشش مخارج، اجاره کنید، اما سود شما نیز کاهش می‌ یابد. به طور معمول، ماینرهایی که استخدام می‌ کنید متعلق به شرکت‌ های بزرگ استخراج هستند که هزینه‌ های عملیاتی قابل ملاحظه‌ ای کمتری نسبت به ماینرهای کوچک با یک یا دو دکل دارند. استخراج ابری مانع از دریافت کل پاداش بلوک می شود، مانند زمانی که از استخرهای استخراج استفاده می کنید.

فرایندهای ماینینگ رمز ارزها

 • ماینینگ ASIC: ASIC یا Application Specific Integrated Circuits قطعاتی از تجهیزات ماینینگ هستند که برای ایجاد انواع ارزهای دیجیتال استفاده می شوند. اگر ماینر ASIC خود را به‌طور مداوم به جدیدترین نسخه به‌روزرسانی نکنید، رقابت با ماینرهای ماهر دیگر برایتان دشوار است، زیرا ممکن است برای همان سکه پاداشی دریافت نکنید. راه های زیادی برای استخراج ارز دیجیتال وجود دارد، در این مقاله به استخراج GPU می پردازیم.
 • ماینینگ GPU: بیتکوین که از همین مکانیسم برای محافظت از بلاکچین خود استفاده می کند، استخراج را محبوب کرد. با توجه به ادغام و حرفه ای شدن تجارت ماینینگ، استخراج ارز GPU نسبتا چالش برانگیز شده است (واحد پردازش گرافیک). بنابراین، ماینرهای کوچک باید به استخرهای بزرگ تر بپیوندند تا بتوانند پرداخت های هنگفتی دریافت کنند. GPU یا واحد پردازش گرافیکی، اساسا یک کارت گرافیک است که ما برای فعالیت‌ های مبتنی بر رایانه مانند تماشای فیلم و بازی‌ ها از آن استفاده می‌ کنیم. ممکن است برای استخراج ارزهای دیجیتال نیز مورد استفاده قرار گیرد. اگرچه نرخ هش ممکن است هم چنان بالا باشد، استخراج GPU نسبت به استخراج ASIC بهره وری کمتری دارد و به طور کلی پُرهزینه تر است. با این حال، توانایی استخراج بسیاری از ارزها با همان ابزار، انعطاف پذیری استخراج کنندگان را فراهم می کند. علاوه بر این، ماینرهای GPU، که بسیاری از افراد از قبل مالک آن هستند، ممکن است برای مقاصدی غیر از ماینینگ مورد استفاده قرار گیرند. با این حال، حتی اگر اکثر مردم در حال حاضر دارای یک GPU هستند، کامپیوتری که برای اجرای آن استفاده می‌ کنند، احتمالا به اندازه کافی قدرتمند نیست که بتواند به عنوان یک راه‌ اندازی استخراج سودآور که برای استخراج GPU مناسب باشد، واجد شرایط باشد. بنابراین، علاوه بر خرج کردن پول زیادی برای یک GPU، باید برای رایانه‌ ای نیز هزینه کنید که بتواند آن را در خود جای دهد. مصرف انرژی بالای پردازنده‌ های گرافیکی همچنین منجر به هزینه‌ های نگهداری قابل توجهی برای استخراج‌ کنندگان GPU می‌ شود.

GPU چیست؟

یک تراشه یا مدار الکتریکی که به عنوان واحد پردازش گرافیکی (GPU) شناخته می‌ شود، قادر به تولید تصاویر گرافیکی برای نمایش بر روی یک دستگاه الکترونیکی است. GPU برای اولین بار در سال 1999 در دسترس عموم قرار گرفت و بیشتر به دلیل استفاده برای تولید تصاویر روانی که مشتریان در فیلم ها و بازی های ویدیویی معاصر پیش بینی می کنند، شناخته شده است. تصاویر مورد استفاده در فیلم‌ ها و ویدئوها از مختصات چند ضلعی تشکیل شده‌ اند که به بیت مپ «رندر» می‌ شوند و سپس به سیگنال‌ هایی تبدیل می‌ شوند که روی صفحه نمایش داده می‌ شوند. پردازنده‌ های گرافیکی در یادگیری ماشینی، هوش مصنوعی و سایر مشاغلی که به تعداد زیادی محاسبات پیچیده نیاز دارند، مفید هستند، زیرا این تبدیل به یک GPU با ظرفیت پردازش زیادی نیاز دارد. اگرچه گیمرهای رایانه و ویرایشگرهای ویدئویی اولین طرفداران بزرگ پردازنده‌ های گرافیکی بودند، گسترش انفجاری ارزهای دیجیتال باعث ایجاد بخش جدیدی شد. این امر به خاطر این واقعیت است که افزودن تراکنش‌ ها به یک بلاکچین مستلزم میلیون‌ ها محاسبات است که در صورت دسترسی به یک GPU و یک منبع ارزان انرژی ممکن است سودآور باشد. به دلیل استخراج ارزهای دیجیتال، دو تولید کننده معروف کارت گرافیک، Nvidia Corp. (NVDA) و Advanced Micro Devices Inc. (AMD) در سال های اخیر شاهد افزایش شدید فروش و درآمد بوده اند.

مشتریانی که ماینینگ نمی کردند، در نتیجه افزایش هزینه ها و کاهش عرضه، ناامید شدند. در نتیجه، فروشگاه‌ ها به‌طور دوره‌ ای تعداد کارت‌ های گرافیکی را که مشتری می‌ تواند خریداری کند، محدود می‌ کرد. واحدهای پردازش گرافیکی هم چنان برای استخراج ارزهای رمزنگاری شده کمتر شناخته شده استفاده می‌ شوند، علیرغم این واقعیت که استخراج‌ کنندگان ارزهای رمزنگاری معروف‌ تر، مانند بیتکوین به استفاده از چیپ‌ ست‌ های تخصصی و مقرون‌ به‌صرفه‌ تر به نام مدارهای مجتمع ویژه برنامه (ASIC) روی آورده‌ اند.

پردازنده‌های گرافیکی (GPU) برتر برای استخراج ارزهای دیجیتال

 • RTX 3090 پردازنده گرافیکی سری RTX 30 از NVIDIA است که در حال حاضر قدرتمندترین است و می توان آن را بهترین پردازنده گرافیکی ماینینگ دانست. تمام اجزای مورد نیاز برای ساخت یک دکل ماینینگ قدرتمند را دارد. ما به سیستم بازی با نرخ هش 121 MH/s، 24 گیگابایت GDDR6X VRAM و بیش از 10000 هسته CUDA اشاره می کنیم. این یک هیولا است. NVIDIA RTX 3090 بدون شک گزینه “بهترین عملکرد” است، اما در واقع از رقبا متمایز است. در استخراج کریپتو، بازی‌ های ۴K و پیشبرد مرزهای فناوری برتر است. AMD با کارت های Radeon RX 6000 خود به وضوح ادعای NVIDIA را در مورد تاج GPU کاهش داده است، اما Team Green به ارائه بهترین GPU ها ادامه می دهد. RTX 3090 دارای مشخصات استخراج بسیار قدرتمندی است، از جمله هسته های عظیم 24096 GDDR6X VRAM. پس از کسر برق، به راحتی می توانید درآمد خوبی در سه رقم هر ماه داشته باشید. ایراد این پردازنده گرافیکی این است که نیاز به مصرف انرژی دارد، گرم کار می کند و نیاز به سرمایه گذاری بیشتری دارد.
 • کارت گرافیک NVIDIA GeForce RTX 2070 با وجود این که از نسل قبلی کارت ها است، هنوز یک GPU فوق العاده برای بازی و استخراج ارزهای دیجیتال است. با توجه به کاهش هزینه و مصرف انرژی کمتر این پردازنده‌ های گرافیکی قدیمی، می‌ توان هش ریت 36 MH/s را به دست آورد که خیلی هم وحشتناک نیست. NVIDIA GeForce RTX 2070 علاوه بر این که یک GPU فوق‌ العاده برای بازی است، یک انتخاب عالی برای تنظیمات ماینینگ مقرون‌ به‌ صرفه است. با مصرف برق حدود 225 وات و نرخ هش تا 40 مگا ساعت بر ثانیه، با فرض این که بتوانید یکی با قیمت مناسب پیدا کنید، باید بتوانید درآمد غیرفعال قابل توجهی ایجاد کنید. بهترین چیز این است که اگر تصمیم به ترک ماینینگ بگیرید، ممکن است این پردازنده گرافیکی دوباره با پول کافی برای پوشش هزینه اولیه شما فروخته شود. با این حال، اگر می خواهید یک رایانه شخصی بازی بسازید، می تواند حتی جدیدترین دسته از بازی های رایانه شخصی را نیز اجرا کند. حتی می‌ توانید با استفاده از بلوک‌ ها برای افزودن خنک‌ کننده آب، راه‌ اندازی استخراج خود را یک قدم جلوتر ببرید، زیرا مدتی است که وجود داشته است. با این حال، دلایلی برای اجتناب از این GPU وجود دارد، از جمله اینکه گزینه های زیادی وجود دارد که می توانند جایگزین بهتری در مقایسه با سرعت آن باشند.
 • اگر پول زیادی برای خرج کردن در یک GPU برای استخراج کریپتو ندارید، کارت‌ های عالی با قیمت مناسب در دسترس هستند. حتی اگر پردازنده گرافیکی Radeon RX 580 قدیمی باشد، باز هم می تواند به 28 مگاهرتز بر ثانیه دست پیدا کند که سود قابل توجهی را در پی دارد. قبل از این که بتوانید روی یک قطره پول حساب کنید، هزینه کارت باید طی یک دوره چند ماهه پرداخت شود. Radeon RX 580 AMD یک پردازنده گرافیکی است که گیمرها و ماینرها ممکن است اول به آن فکر نکنند، اما اگر به سادگی می خواهید چند دلار بیشتر از اینجا و آن جا کسب کنید، این کارت گرافیک بدون هیچ مشکلی این کار را انجام می دهد. در 185 وات، در یک راه اندازی بهینه، نرخ هش تقریبا 28 MH/s خواهد بود. کلید موفقیت در استخراج ارزهای دیجیتال حافظه است و 8 گیگابایت GDDR5 برای اجرای NiceHash و سایر نرم افزارهای استخراج ایده آل است. اگر فکر می‌کنید درآمد استخراج برای مدت طولانی در سطح فعلی باقی می‌ماند، تعداد زیادی از آن ها را به دست نیاورید، زیرا نرخ بازده ضعیف است.

NVIDIA GTX 1660 SUPER یک تصویر عالی از این است که چگونه برای کسب درآمد کمی از استخراج ارزهای دیجیتال به قدرتمندترین GPU نیاز ندارید. دارای TDP فقط 125 وات، 6 گیگابایت VRAM سریع GDDR6 و نرخ هش راحت 26 مگا ساعت در ثانیه با قیمتی مناسب است. GTX 1660 SUPER از NVIDIA یک GPU جذاب و متمایز است. این پردازنده همان معماری تورینگ را با پردازنده‌ های گرافیکی سری RTX 20 دارد، اما فاقد قابلیت‌ های فانتزی مانند DLSS و هسته‌ های تخصصی ردیابی پرتو است. این کارت گرافیک در نظر گرفته شده است که هم مقرون به صرفه باشد و هم به اندازه کافی قدرتمند برای اجرای بازی های امروزی با کیفیت 1080p. در ماینینگ نیز سناریو به همین صورت است. با نرخ هش تنها 26 مگا ساعت در ثانیه، در جدول سود بسیار پایین است، اما تنها از 125 وات برق استفاده می کند که اگر در جایی زندگی می کنید که انرژی گران است، بسیار عالی است. اگر به طور مداوم این GPU کوچک را اداره کنید، ممکن است برای خرج کردن یا پس انداز پول به دست آورید. GTX 1660 SUPER دارای 6 گیگابایت GDDR6 VRAM و پهنای باند حافظه بالای 336 گیگابایت بر ثانیه از دیگر ویژگی‌ های آن است. اگر بتوانید یکی را با قیمت منصفانه پیدا کنید، بد نیست.

چطور با GPU، رمز ارزی را ماین کنیم؟

برای شروع سفر مسحور کننده خود با ارزهای دیجیتال، باید شرایط زیر را طی کنید و داشته باشید:

 • نرم افزار برای استخراج.
 • کیف پول سکه ای شما تمام پول شما را ذخیره می کند و به شما امکان می دهد تمام تراکنش های خود را بررسی کنید. این یک پایگاه داده خصوصی رایگان است. شرکت در یک استخر آنلاین!
 • به منظور تضمین ثبات درآمد و سود، اساسا باید به جمع ماینرهای باتجربه بپیوندید که رایانه های آن ها را ترکیب می کنند.
 • عضویت در یک صرافی رمزنگاری آنلاین.
 • رایانه ای که به طور خاص برای استخراج کارآمد ساخته شده است.
 • یک واحد پردازش گرافیکی ATI (GPU) یا سایر سخت افزارهای پردازش تخصصی.
 • توسعه و تحقیق گسترده.

بهترین رمز ارزها برای ماین کردن با GPU

در این جا لیستی از ارزهای رمزنگاری شده است که بیشترین سود را ایجاد می کنند و در مورد استخراج با GPU بهترین در نظر گرفته می شوند.

 1. یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با GPU بیتکوین است که منبع باز است. از فناوری همتا به همتا (P2P) برای فعال کردن پرداخت‌ های فوری استفاده می‌ کند. با استفاده از این پول دیجیتال می توانید به سرعت از دستگاه تلفن همراه خود پرداخت کنید. شما می توانید بدون افشای هویت خود با استخراج بیتکوین پول ارسال کنید. می توانید امضاهای رمزنگاری شده را با دیگران مبادله کنید تا از خرج کردن آن ها جلوگیری کنید. با پردازنده‌ های گرافیکی Nvidia GeForce RTX، یکی از سودآورترین ارزهای دیجیتال برای استخراج است.

حالا یک سوال مطرح است: چگونه با GPU، بیتکوین را ماین کنیم؟

 • با خرید بهترین پردازنده‌ های گرافیکی برای استخراج، یک دستگاه ماینینگ با بیشترین قدرت محاسباتی و کمترین مصرف انرژی بسازید.
 • برای تکمیل کل فرآیند استخراج، نرم افزار ماینینگ لازم را نصب کنید.
 • یک کیف پول بیتکوین برای ذخیره تمام سودها و داده های ارزهای دیجیتال ایجاد کنید.
 • یک استخر استخراج ایجاد کنید که استخراج‌کنندگان را قادر می‌ سازد منابع را جمع آوری کنند، معادلات را به طور جمعی حل کنند و پاداش‌ ها را تقسیم کنند.
 • سپس استخراج بیت کوین را شروع کنید.

ویژگی های کلیدی ماینینگ بیتکوین شامل:

 • الگوریتم: هش SHA-256
 • زمان بلوک: 10 دقیقه
 • پاداش بلاک: 6.25 BTC
 • بازگشت سرمایه از زمان راه اندازی: 3٪
 • قیمت فعلی: 20016 دلار

2. اتریوم: P2P روشی است که توسط ارز دیجیتال اتریوم برای ارسال پول یا تکمیل تراکنش ها استفاده می شود. ممکن است بدون افشای اطلاعات خصوصی مورد استفاده قرار گیرد. توسعه و بهره برداری از قراردادها و برنامه های هوشمند را بدون هیچ گونه نفوذ شخص ثالث، کلاهبرداری یا خرابی امکان پذیر می کند. یک زبان برنامه نویسی مبتنی بر بلاکچین همراه با ETH است. توانایی ایجاد و اجرای برنامه های توزیع شده، آن را به یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج GPU تبدیل می کند. این ارز دیجیتال ممکن است با کیف پول های دیجیتال و برنامه های اتریوم برای اشتراک گذاری و دسترسی به پول شما استفاده شود. با پردازنده‌ های گرافیکی GeForce RTX از AMD و Nvidia، استخراج آن ساده است. استخراج اتریوم می تواند بسیار سودآور باشد.

حالا یک سوال مطرح است: چگونه با GPU، اتریوم را ماین کنیم؟

 • عضو یک استخر ماینینگ شوید. برخی از بهترین استخرهای استخراج عبارتند از F2Pool، Sparkpool، Nanopool و Ethermine.
 • برای حفظ ETH خود یک کیف پول رمزنگاری راه اندازی کنید.
 • انتخاب نرم افزار ماینینگ در مرحله بعدی قرار دارد. دو مثال عالی EasyMiner و Ethminer هستند.
 • یک فایل BAT ایجاد کنید.
 • سپس عملیات استخراج را آغاز کنید.

ویژگی های کلیدی ماینینگ اتریوم شامل:

 • الگوریتم: Ethash
 • زمان بلوک: 12 ثانیه
 • پاداش بلوک: 3 ETH
 • بازگشت سرمایه از زمان راه اندازی: 279,843٪
 • قیمت فعلی: 1500 دلار

3) یکی دیگر از بهترین ارزهای رمزنگاری شده برای استخراج با GPU که تراکنش های ناشناس و مقاوم در برابر سانسور را ارائه می دهد، Monero است. این رمز ارز امکان پرداخت سریع و مقرون به صرفه را در هر کجای دنیا فراهم می کند. هر تراکنش انجام شده با این پول دیجیتال، فرستنده، گیرنده و مبلغ تراکنش را ناشناس نگه می دارد. یکی از ساده ترین و پُردرآمدترین سکه ها برای استخراج این سکه است. منابع مالی توسط عملکرد امضای حلقه Monero پیچیده تر شده است. بنابراین، برای طرفینی که در این انتقال ارز دیجیتال دخیل هستند، امکان ردیابی آن وجود ندارد. هر تراکنش Monero بین طرفین با سایر قراردادها به اشتراک گذاشته می شود و به دلیل این قابلیت، یکی از سودآورترین ارزهای رمزنگاری شده برای استخراج است.

4) Ravencoin یک بلاکچین خاص مورد استفاده توسط شبکه دیجیتال P2P Ravencoin ساخته شده است. در نظر گرفته شده است که انتقال دارایی های دیجیتال از یک طرف به طرف دیگر را به شیوه ای موثر مدیریت کند. یکی از بهترین ارزهای رمزنگاری شده برای ماینینگ GPU این است. با کمک ارز رمزنگاری شده Ravencoin، می‌ توانید فورا برای هر کسی در سراسر جهان پول ارسال کنید. این ماینینگ روان را با سخت افزار GPU طراحی شده برای استفاده مصرف کننده امکان پذیر می کند.

5) Bitcoin Gold: شما می توانید به راحتی با استفاده از پول دیجیتال غیرمتمرکز منبع باز که به نام بیتکوین گلد شناخته می شود، پرداخت انجام دهید. به جای استفاده از ASIC، می توان آن را به راحتی با استفاده از GPU های معمولی استخراج کرد. BTG به جای پاداش دادن به صاحبان انبارهای ASIC، به افراد جوایزی می دهد. این امکان را برای شما فراهم می کند که بدون زحمت با یک رایانه شخصی ساده استخراج کنید.

6) Dogecoin یک ارز دیجیتال همتا به همتا منبع باز است که ممکن است برای پرداخت ها و خریدهای سریع استفاده شود. همچنین یکی از بهترین سکه هایی است که می توان با GPU استخراج کرد. با کمک این ارز دیجیتال، می توانید به راحتی با حل مسائل ریاضی و پیگیری تراکنش ها، ماینینگ کنید. کامپیوتری که دارای لینوکس یا ویندوز با GPU است، ممکن است برای استخراج Dogecoin به راحتی استفاده شود. با واحدهای پردازش گرافیکی مانند ASUS RX Vega 64 و Nvidia GeForce RTX، ممکن است از این ارز دیجیتال استفاده شود.

7) Litecoin: یکی از اولین ارزهای دیجیتال با استخراج ساده و حداقل نیازهای سخت افزاری، لایت کوین است. از نظر ارزش بازار، یکی از برترین ارزهای رمزنگاری شده است. به دلیل هزینه کم، زمان تایید سریع و قابلیت استفاده همه جانبه، به عنوان مکانیزم پرداخت استفاده می شود. انجام تجارت در هر نقطه از جهان را برای شما آسان تر می کند. تراکنش های شما فورا توسط لایت کوین تایید می شود. این ارز دیجیتال از فناوری بلاکچین استفاده می کند که حرکت پرداخت بین سازمان ها و افراد را تسهیل می کند.

8) GRiN: یک ارز دیجیتال ساده با تمرکز بر حفظ حریم خصوصی است که قصد دارد به عنوان پول مجازی عمل کند. همه بدون هیچ محدودیت یا سانسوری به تراکنش های این ارز دسترسی دارند. یکی از ساده ترین ارزهای رمزنگاری شده برای استخراج، همین است. تمام فعالیت های ماینینگ شما از همتایان شما مخفی نگه داشته می شود. مقادیر و آدرس های تراکنش را نیز می توان با این رمزگذاری پنهان کرد. این یکی از سودآورترین ارزهای دیجیتال برای استخراج است.

9) Zcash: زدکش یک ارز دیجیتال است که ممکن است برای خرید، ارسال و دریافت پول با استفاده از کیف پول دیجیتال، کامپیوتر و دستگاه های تلفن همراه استفاده شود. این پرداخت سریع و ایمن را برای وب سایت های تجارت الکترونیک ارائه می دهد. با استفاده از این رمزارز، تراکنش‌ها ممکن است بدون افشای فرستنده، گیرنده یا ارزش آن ها اعتبارسنجی شوند. یکی از امن ترین ارزهای حفظ حریم خصوصی که تا به حال به بازار ارزهای دیجیتال ملحق شده است، Zcash است.

10) Monacoin: با کمک ارز مجازی Monacoin می توانید به راحتی و به سرعت بلوک بسازید. از طریق پلتفرم آنلاین Monappy، می توانید این پول دیجیتال را با ذخیره سازی مبادله کنید. می‌ توانید از آن برای تعویض سکه‌ ها با انواع کالاهای دیجیتال، از جمله وسایل، کوپن‌ ها و موارد دیگر استفاده کنید. Monacoin ممکن است برای ارائه مشاوره از طریق برنامه های تلفن همراه شخص ثالث و بازی های آنلاین استفاده شود.

آیا استخراج GPU سودآور است؟

پاسخ بله است! اگر به طور کلی بخواهید، استخراج کریپتو با GPU سودآور است. اما به طور خاص، استخراج بیتکوین اکنون یک چیز است. ASIC (مدارهای مجتمع ویژه برنامه) برای استخراج استفاده می شود، زیرا فناوری GPU قدیمی است. علاوه بر این، ASIC ها ممکن است با ارزهای رمزنگاری شده استفاده شوند که از SHA-256 استفاده می کنند. ASIC ها همچنین سرعت بیش از 1000 گیگاهرتز بر ثانیه را ارائه می دهند. از سوی دیگر GPU با سرعت کمتر از 1GH/s کار می کند. با این حال، ASIC ها را نمی توان در همه جا استفاده کرد. شما فقط می توانید از GPU برای ارزهای رمزنگاری شده استفاده کنید که حافظه فشرده یا وابسته به حافظه هستند. ASIC ها یک گزینه نیستند. به عنوان مثال، اتریوم از رم زیادی استفاده می کند. ASIC ها در این جا قابل استفاده نیستند.

نتیجه گیری

ممکن است انتخاب ارز دیجیتالی که می خواهید استخراج کنید، چالش برانگیز باشد، زیرا تعداد زیادی از آن ها وجود دارد. همان طور که از آموزش ما می بینید، هیچ ارز دیجیتالی “بهترین” برای استخراج نیست. وقتی صحبت از استخراج و سودآوری به میان می آید، برخی بهتر و برخی بدتر هستند. اما در نهایت، باید بر اساس منابعی که در اختیار دارید، اهدافی که دارید و همچنین هر زنجیره و پروژه‌ ای که ممکن است علاقه مند به حمایت از آن باشید، انتخاب کنید. وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال به میان می‌ آید، استخراج کریپتو GPU از استخراج CPU قدرتمندتر است. واحد پردازش گرافیکی در انجام چندین محاسبات بسیار کارآمد است. با استفاده از استخراج GPU، استخراج انواع ارزهای دیجیتال ساده است. پردازنده‌ های گرافیکی پیشرفته AMD مورد استفاده در ASIC برای این رمزارزها ضروری نیستند. با چندین مورد از این ارزهای رمزنگاری شده، می توانید به راحتی با استفاده از یک رایانه شخصی ساده ماین کنید.

ماینینگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *