دقیقا 300 روز پس از اوج 65 هزار دلاری بازار گاوی بیتکوین – این امر به چه چیزی اشاره می کند؟


بیتکوین [BTC] ممکن است به سمت مراتع سبزتر حرکت کند، به خصوص پس از آخرین فعالیت زنجیره ای که برخی شاخص های صعودی را نشان داد. به گفته شرکت تحلیلی Santiment، عرضه بیتکوین هم چنان از صرافی ها خارج می شود. این یک سیگنال صعودی بسیار قوی برای دارایی های کریپتو است. برداشت بیتکوین از صرافی ها از زمان روند نوسانات اوایل سال 2020 به یک موضوع رایج تبدیل شده است. حتی در طول روندهای نزولی سال 2022، HODLers هم چنان درصد بیشتری از عرضه کلی بین سرمایه گذاران را تشکیل می دهد. طبق این داده ها، عرضه بیتکوین در صرافی ها به پایین ترین حد خود یعنی 1.74 میلیون بیت وین از نوامبر 2018 کاهش یافته است.

بر اساس CoinMarketCap، بیتکوین پس از فروش هفته گذشته در بازار، به 20400 دلار بازگشت. این باعث شد که بیتکوین سطح حمایت 20 هزار دلاری را آزمایش کند. خط پشتیبانی هم چنان با باز شدن FUD در بازار آزمایش می شود. طبق یک به‌ روزرسانی دیگر Santiment، معامله‌ گران هر زمان که بیتکوین کاهش قیمت قابل توجهی داشته باشد، به کوتاه‌ سازی ادامه می‌ دهند. با توجه به میانگین نرخ های تامین مالی بیتکوین در صرافی های بزرگ مانند Binance، BitMEX، DYDX و FTX، الگوی عجیبی در فعالیت معامله گران مشاهده شد. واکنش به کاهش گسترده قیمت ها در 26 اوت، “تهاجمی ترین” حرکت معامله گران علیه بازارها از ماه می بود.

یک تحلیلگر برجسته ارزهای دیجیتال، Rekt Capital، نظرات خود را در مورد آینده قیمت بیتکوین به اشتراک گذاشت. این تحلیلگر ادعا کرد که از نظر تاریخی، بازارهای نزولی بیتکوین تمایل دارند 365 روز پس از اوج بازار صعودی قبلی، پایین ترین سطح خود را پیدا کنند.

” 300 روز از اوج بازار BTC Bull در 65000 دلار می گذرد! این بدان معناست که این بازار خرسی به پایان نزدیک می شود! از لحاظ تاریخی، بازارهای خرسی بیتکوین دلاری تمایل دارند قیمت پایین مطلق خود را تقریبا 365 روز پس از اوج قبلی بازار گاوی کریپتو بیتکوین پیدا کنند.”

جالب این جاست که ما در حال حاضر 300 روز از اوج صعودی بازار بیتکوین به “65000 دلار” گذشته ایم. این ممکن است به این معنی باشد که ما در حال نزدیک شدن به پایان بازار نزولی فعلی برای بیتکوین هستیم.

داده‌ های زنجیره‌ ای با وجود بهبود اندک در چند روز گذشته هم چنان زیان را برای معامله‌ گران نشان می‌ دهد. این امر پس از بازگشت بیتکوین به بالای 20000 دلار اتفاق افتاد. با این حال، نسبت MVRV برای معامله‌ گران کوتاه‌ مدت ضرر را نشان می‌ دهد، زیرا در زمان انتشار در -6.9٪ بود.

ارز دیجیتال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *