بحران کلیدی استخرهای استخراج بیتکوین


استخراج‌ کنندگان بیتکوین [BTC]، علیرغم برخی موارد صعودی عملیات استخراج، هم چنان با زیان‌ های سنگین مواجه هستند. اما ممکن است همه چیز از بد به بدتر پیش رفته باشد. در این جا، یکی از بزرگ ترین استخرهای استخراج بیتکوین از نظر نرخ هش ممکن است این حرکت را آغاز کرده باشد. Poolin، یکی از بزرگ ترین استخرهای استخراج بیتکوین از نظر نرخ هش، برداشت ها از PoolinWallet خود را به دلیل مشکلات نقدینگی متوقف کرد. در نتیجه، برداشت بیتکوین و اتر از خدمات کیف پول خود را به دلیل «مشکلات نقدینگی» به حالت تعلیق درآورد. این شرکت در اطلاعیه ای در 5 سپتامبر اعلام کرد:

“همان طور که می دانید، کیف پول پولین در حال حاضر به دلیل افزایش تقاضا برای برداشت با مشکلات نقدینگی مواجه است. اما لطفا مطمئن باشید، تمام دارایی های کاربر امن است و ارزش خالص شرکت مثبت است.”

PoolinWallet یک به روز رسانی به جامعه و راه حل های عملی در عرض یک هفته ارائه می دهد. با این حال، اعلام کرد که به “کاوش در گزینه های استراتژیک با احزاب مختلف” ادامه می دهد. فقط برای درک بزرگی از ضرر در اینجا، موارد زیر را در نظر بگیرید. طبق داده‌های BTC.com، این شرکت مسئول تقریبا 10.8 درصد از بلوک‌ های بیتکوین استخراج‌ شده در 12 ماه گذشته بوده و به عنوان چهارمین استخر بزرگ استخراج پس از Foundry USA، AntPool و F2Pool قرار گرفته است.

اگرچه پولین برای ارائه مقداری غرامت به کاربران، کارمزد صفر را برای استخراج بیتکوین و اتریوم از 8 سپتامبر تا 7 دسامبر، همراه با سایر پیشنهادات برای کاربرانی که موجودی استخر بالاتری دارند، ارائه می دهد. نیازی به گفتن نیست که اکثر ماینرهایی که با نرخ هش در پولین مشارکت می‌ کنند، به استخر دیگری روی آوردند. به زودی، میزان هش پولین در 24 ساعت گذشته کاهش یافت.

پس از لرزش بازار در اوایل سال، مشکلات نقدینگی هم چنان گریبانگیر چندین شرکت رمزنگاری، از جمله شرکت‌ های بزرگ استخراج بیتکوین بود. حتی اگر برنامه های جبران خسارت اضافه شد، ضرر هم چنان قابل توجه است. طبق ارقام شناخته شده کیف پول، 18000 بیت کوین در کیف پول پولین نشسته است. Dylan LeClair، یک تحلیلگر مشهور ارزهای دیجیتال، اطلاعاتی را در مورد دارایی های Poolin در پلتفرم رسانه های اجتماعی روشن کرد.

این توسعه در زمانی اتفاق می‌افتد که عملیات استخراج از مزایای زیادی (سودآوری) برخوردار نیست. طبق BitInfoCharts، سود ماینینگ از 18 آگوست، زمانی که به 0.109 دلار در هر THash/s (بر اساس میانگین متحرک هفت روزه) رسید، به طور مداوم کاهش یافت. در حال حاضر، سودآوری به تنها 0.082 دلار در هر THash/s کاهش یافته است. به طور کلی، بحران فوق الذکر فقط به آتشی که قبلا روشن شده بود افزود. در میان چنین نگرانی هایی در روزهای آینده می توان شاهد خروج بیشتر ماینرهای بیتکوین از شبکه بود.

ارز دیجیتال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *