تحلیل BTC – Bitcoin: تکنیکال و آنچین


قیمت هر بیتکوین [BTC] در 24 ساعت گذشته 5.16 درصد رشد کرد و بر اساس داده های CoinMarketCap به 21612.76 دلار رسید. بیتکوین تحت تاثیر کاهش گسترده بازار دارایی های مالی قرار گرفت. این منجر به کاهش 12 درصدی قیمت تنها در ماه آگوست شد. با این حال، بازار بیتکوین ثابت می ماند و از روندهای توسعه یافته در درازمدت پیروی می کند، زیرا HODLers BTC “در اعتقاد خود مصمم هستند”. سرمایه گذاران کوتاه مدت هم چنان با زمان های چالش برانگیز روبرو هستند. این به این دلیل است که عوامل کلان هم چنان قیمت سکه شماره یک را به سمت سقوط سوق می دهند. به گفته تحلیلگر CryptoQuant، Mignolet، در چند روز گذشته، نهنگ های انباشته شده هم چنان به BTC های خود ادامه داده اند. علاوه بر این، داده های زنجیره ای نشان می دهد که تعداد زیادی بیتکوین فروخته نشده است. به گفته میگنوله، چند روز اخیر با کاهش قیمت سکه پیشرو همراه بوده است. با این حال، مقدار بیتکوین های توزیع شده در آن دوره بسیار اندک بوده است. به گفته Mignolet، این زمانی اتفاق می افتد که بازار گسترده تر علاقه ای به خرید بیتکوین های عرضه شده برای فروش ندارد. جالب این جاست که افت قیمت اشاره شده ناشی از فروش نهنگ ها در مقادیر زیاد نیست. میگنوله همچنین خاطر نشان کرد که این دسته از دارندگان علاقه ای به کسب سود ندارند. در عوض، هیچکس فقط به خرید علاقه ندارد.

طبق گفته Mignolet در چند روز گذشته تعداد زیادی BTC توزیع نشده بود. با این حال، داده های Coinglass نشان می دهد که در 24 ساعت گذشته، 109,646,746 دلار از بازار BTC خارج شده است. این لیکویید بیتکوین ۶۲ درصد از کل ۲۹۷.۳۲ میلیون دلاری را تشکیل می‌ دهند که در همان دوره از بازار ارزهای دیجیتال عمومی خارج شده‌ اند.

در نمودار روزانه، به نظر می رسد بیتکوین پس از افزایش قیمت در 24 ساعت گذشته، کششی داشته است. با توجه به CoinMarketCap، با رشد 5 درصدی قیمت هر BTC، حجم معاملات سکه در 24 ساعت گذشته 18 درصد افزایش یافته است. از زمان نگارش این مقاله، فشار خرید، هرچند کُند، کمی شتاب گرفته بود. این شاخص های کلیدی مانند شاخص قدرت نسبی (RSI) و شاخص جریان پول (MFI) را به سمت صعود سوق داد. RSI BTC 55 بود. MFI آن نیز بالای منطقه خنثی 50 در 51 قرار داشت. اگرچه صاف بود، جریان پول Chaikin (CMF) سکه تلاش کرده بود در خط مرکزی (0.0) متقاطع شود. در زمان نگارش این پست در -0.1 یافت شد. خط واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD) بیت کوین در 8 سپتامبر خط روند را در جهت صعودی قطع کرد. این امر معمولا نشان دهنده شروع یک چرخه گاوی است.

در حالی که این برای نتیجه گیری اینکه یک روند صعودی در حال انجام است کافی نیست، نگاهی به فعالیت شبکه برای سکه پیشرو در هفته گذشته به این موقعیت اعتبار بخشید. آدرس‌ های منحصربه‌ فردی که در هفت روز گذشته روزانه بیتکوین معامله می‌ کردند، ۴ درصد رشد داشته‌ اند. داده های Santiment همچنین رشد قابل توجهی در حجم معاملات بیتکوین در هفت روز گذشته نشان داد. در آن دوره، این رشد 45 درصدی داشت.

سیگنال خرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *