چند نکته مهم از وضعیت بیتکوین برای این هفته


بسته شدن هفتگی صعودی باعث می شود بیتکوین با قیمت واقعی مقابله کند، در حالی که تحلیلگران در مورد نوسانات عمده در روزهای آینده، گمانه زنی می کنند. بیتکوین (BTC) یک هفته مهم را در یک پایه محکم آغاز می کند، زیرا گاوها موفق می شوند هفته ها ضرر را از بین ببرند. پس از بسته شدن آخرین شمع هفتگی با قیمت 21800 دلار که بالاترین قیمت از اواسط آگوست است، BTC/USD به عنوان یک شرط طولانی در رادار بازگشته است. پایان یک دوره طولانی نزولی همراه با اقدامات جانبی قیمت، اکنون کاملا در پایان به نظر می رسد و انتظار می رود که نوسانات در روزهای آینده موضوع اصلی را تشکیل دهد. در واقع، چند هفته در تاریخ بیتکوین به همان اندازه پُرتلاطم بوده است که احتمالا این هفته وجود دارد. علاوه بر ادغام اتریوم در 15 سپتامبر. روند تورم ایالات متحده در 13 ماه سپتامبر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. با انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اوت، دستور العمل غیرقابل پیش بینی وجود دارد. بیتکوین چگونه طوفان را پشت سر می گذارد؟ در حالی که با افزایش ارزش دلار آمریکا، تصویر کلان برای دارایی‌ های ریسکی مبهم به نظر می‌ رسد، داده‌ های زنجیره‌ ای هم چنان به پایین بودن قیمت در حال ساخت اشاره می‌ کنند. علاوه بر این، بنیادهای شبکه بیتکوین در این هفته در آستانه رسیدن به بالاترین رکوردهای جدید هستند که بر انعطاف پذیری و بازیابی ماینرها، همراه با اعتقاد به سودآوری تاکید می کند.

آخرین بسته شدن هفتگی تسکین بسیار مورد نیاز برای گاوهای بیتکوین را فراهم کرد. داده‌ های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌ دهند که پس از هفته‌ ها عملکرد ضعیف، BTC/USD سرانجام موفق شد سودهای یک هفته متقاعدکننده را امضا کند، حتی از اصلاح در آخرین لحظه در زمان بسته شدن شمع اجتناب کرد.

به این ترتیب، با قیمت کمی بالاتر از 21800 دلار، 11 سپتامبر بود. رویداد به دلیل ارائه نوسانات قابل توجه، پایه محکمی را برای یک هفته تشکیل دادند. در زمان نگارش این مقاله، آن سطح در حال تشکیل یک منطقه تثبیت است که همزمان با یک خط روند مهم در قالب قیمت واقعی بیتکوین است. با توجه به شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode، این قیمت در حال حاضر تقریبا 21770 دلار است.

بیتکوین/دلار آمریکا هنوز نتوانسته است با سطوح نزولی قابل توجهی که به دلیل حمایت ماه گذشته از دست رفته است مقابله کند که در میان آن ها میانگین متحرک 200 هفته ای که اکنون نزدیک به 23330 دلار است، مهم است. با این وجود، افزایش قیمت بیت استمپ به 22350 دلار یک شبه توجه معامله گران را به خود جلب کرد و درخواست های موجود برای ادامه روند صعودی را افزایش داد. حساب کاربری محبوب توییتر Il Capo of Crypto در یکی از چندین به روز رسانی اخیر نوشت: “این فقط عرضه اولیه در 22300 بود.”

با این وجود، یک توییت بیشتر هشدار داد که «مقاومت‌ های بزرگ» اکنون در بین بیتکوین و آلتکوین‌ ها وارد عمل شده‌ اند. به نظر من، ما به زودی شاهد افزایش 5-7 درصدی هستیم، سپس توزیع ltf. در نشانه ای از آغاز نوسانات آینده، معامله گر همکار Cheds خاطرنشان کرد که بیتکوین باند Bollinger بالایی خود را در بازه های زمانی روزانه برچسب گذاری می کند، باندها اکنون به آرامی گسترش می یابند تا راه را برای محدوده معاملاتی وسیع تری باز کنند.

یکی از دو نکته اصلی هفته در مورد قیمت بیتکوین از منبعی آشنا می آید: فدرال رزرو ایالات متحده. داده‌ های CPI برای ماه اوت منتشر می‌ شوند و امیدها به روند کاهشی تورم ادامه می‌ یابد که پس از آن که چاپ ژوئیه نشان داد که اوج شکل گرفته است.

با این حال، برای ناظران دلار، دلایلی وجود دارد که باور کنند بازگشت دارایی های ریسک باید در روزهای آینده خود را تقویت کند. شاخص دلار (DXY)، تازه از بالاترین سطح بیست سال اخیر، تنها در چهار روز نزدیک به 2.7 درصد کاهش یافته است.

در همین حال، دونالد پوند، مدیر اجرایی فینیکس کوپر، نمودار USD و DXY را “مهمترین آن ها” نامید. او در توییتر خود نوشت: «دلار بسیار قوی است و همه چیزهای دیگر را از بین برده است. طی چند روز گذشته به سرعت کاهش یافته است، اما هم چنان در یک روند صعودی قوی است. بدون جهش پایدار برای بازارها تا زمانی که روند شکسته شود.”

تکمیل داده‌ های تورم تشویق‌ کننده یک محرک قیمت صرفا داخلی – ادغام اتریوم – است که در حدود 15 سپتامبر اتفاق می‌ افتد. این رویداد که اکنون پس از ماه‌ ها عدم قطعیت به واقعیت تبدیل شده است، اتریوم را به عنوان یک الگوریتم هش شبکه از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) می‌ بیند. این امر در رسانه های اجتماعی و فراتر از آن ایجاد شده است و اکنون، تحلیلگران در حال تعجب هستند که عواقب آن چه خواهد بود – به ویژه، این که آیا سرمایه گذاران «اخبار را می فروشند» و بلافاصله پس از تکمیل ادغام، بازارها را پایین می آورند.

در یک به روز رسانی اختصاصی که در 10 سپتامبر منتشر شد، پلتفرم معاملاتی DecenTrader بر نیاز به احتیاط و اجتناب از طرز فکر “فقط بالا” تاکید کرد. مهم است که به یاد داشته باشید که بادهای مخالف بالقوه متعددی وجود دارد که می‌ تواند همه چیز را به نفع خرس‌ ها تغییر دهد، از جمله اشکالات در کد ادغام، بخش قابل توجهی از شبکه اتریوم در حال حرکت به سمت یک انشعاب که ارزش بازار را با آن می‌ گیرد و همچنین ماکرو و باد مخالف از داده های CPI اوت ایالات متحده در هفته آینده.

DecenTrader مقایسه هایی را با هارد فورک های بیتکوین انجام داد که در نیمه دوم سال 2017 و بعد از آن اتفاق افتاد. اکنون، مانند آن زمان، خطر حواس پرتی هم چنان وجود دارد. این به‌ روزرسانی در پایان می‌ گوید: «در درازمدت، ادغام تغییرات اساسی دارد که ما آن را به‌ عنوان صعودی برای اتریوم تعبیر می‌ کنیم، اما بدون شک رویداد واقعی بی‌ ثبات خواهد بود، زیرا بازار بین روایت‌ ها دست و پنجه نرم می‌ کند.»

ETH/USD در زمان نگارش این مقاله برای دومین روز متوالی روند نزولی داشت و پس از رسیدن به بالاترین سطح محلی 1790 دلار، به 1760 دلار چشم دوخت.

مبانی شبکه بیتکوین اخیرا نزولی بوده است و این هفته، این روند به اوج خود ادامه می دهد. هم سختی استخراج بیتکوین و هم نرخ هش یا به بالاترین حد خود رسیده اند یا قرار است در 48 ساعت آینده از 1 سپتامبر به بالاترین حد خود برسند. بر اساس تخمین‌ های منبع نظارتی BTC.com، در تنظیم مجدد خودکار بعدی، دشواری 3 درصد افزایش می‌ یابد و در مجموع 31.91 تریلیون به قلمروی ناشناخته ارسال می‌ شود. این به دنبال تعدیل قبلی 9.26 درصدی دو هفته پیش است که بزرگ ترین افزایش از سال 2021 را تشکیل می دهد و همچنین به عنوان یک سیگنال محکم عمل می کند که رقابت ماینرها سالم تر از همیشه است.

در واقع، از زمانی که آخرین مرحله «کاپیتولاسیون» آن ها در ماه گذشته به پایان رسید، طبق داده‌ های زنجیره‌ ای، ماینرها برای افزودن قدرت هش به عملیات خود رقابت می‌ کنند. این امر با نرخ هش – قدرت هش ترکیبی تخمینی شبکه بیتکوین – به سطوحی رسیده است که قبلا در روزهای اخیر سابقه نداشته است. طبق گزارش MiningPoolStats، این افزایش در سپتامبر رخ داد. 5 و شامل یک سفر کوتاه به 298 اگزهاش در ثانیه (EH/s) بود. نرخ هش در حال حاضر کمتر از 250 EH/s است. در همین حال، پلتفرم تحلیلی TheTIE اشاره کرد که افزایش نرخ هش زمان رویداد بعدی نصف شدن یارانه بلاک بیتکوین را به جلو منتقل کرده است. «از آن جایی که هش ریت بیتکوین به بالاترین حد خود می رسد، یک اثر مرتبه دوم مهم وجود دارد که باید به خاطر بسپارید: نصف شدن. پیش از این، برای سال 2024 انتظار می رفت، اما اکنون تاریخ پیش بینی شده برای نصف شدن بعدی دلار بیتکوین به Q4’23 منتقل شده است.

همان طور که داده‌ ها و تحلیل‌ ها صعودی به نظر می‌ رسند، بازار کلی ارزهای دیجیتال هنوز نمی‌ تواند حس پیش‌ بینی را کاملا از بین ببرد. شاخص ترس و طمع کریپتو، پس از یک فرار کوتاه به بالاتر، از سپتامبر در “ترس شدید” بازگشته است. 12 نشانه ای است که تغییر قطعی روند هنوز وارد نشده است.

«ترس شدید» جایی است که ایندکس بیشتر سال 2022 را سپری کرده است، از جمله طولانی‌ ترین دوره متوالی خود که بیش از دو ماه طول کشیده است. برای Santiment، پلتفرمی که به تجزیه و تحلیل احساسات کریپتو اختصاص داده شده است، دلیلی برای محتاط بودن وجود داشت، به لطف فعالیت سودآوری در بیتکوین و اتریوم. بیتکوین امروز برای اولین بار در 3 هفته گذشته به بالای 22 هزار دلار رسیده است.

ارز دیجیتال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *