بیتکوین [BTC] را می توان به عنوان یکی از بدترین توکن ها از زمان ادغام اتریوم [ETH] در هفته گذشته در نظر گرفت. این توکن حتی به پایین‌ ترین سطح سه ماهه خود از هفته گذشته سقوط کرد، زیرا به زیر 18500 دلار سقوط کرد. با این حال، در زمان نگارش این مقاله، بیتکوین شاهد یک رشد بزرگ بود، زیرا قیمت آن با 4.7 درصد افزایش به 19400 دلار رسید، اما به شدت به 18950 دلار دوباره کاهش یافت. با وجود صعود به بالای 19400 دلار، احساسات پیرامون بیتکوین منفی به نظر می رسد. طبق گفته Santiment، روندهای اجتماعی در هفته گذشته چرخش عمده ای داشته است. ارزهای رمزنگاری شده مانند ETH و Cardano [ADA] افزایش زیادی در ارتباط با ارتقاء مربوطه خود داشته اند. با این حال، یکی از مرگبارهای این روایت بیتکوین بوده است، زیرا شاهد کاهش شدید 17.5 درصدی حجم اجتماعی بود. از لحاظ تاریخی، یک روند اجتماعی بالاتر همیشه قیمت بیتکوین را حداقل در کوتاه مدت افزایش داده است. یکی از اظهارات اصلی نزولی برای بیتکوین، محو شدن فراخوان های «خرید نزول» در بازار است. همان طور که Santiment گزارش داد، معامله گران قبلا در مورد خرید کاهش قیمت “لفک می زدند” اما از آن زمان وضعیت تغییر کرده است. به روز رسانی همچنین ادعا کرد که “قطبی شدن” در بازار وجود دارد.

همان طور که قبلا گزارش شد، پس از ورود سکه های سنگین به صرافی ها، انتظار می رود که فروش در بازار باشد. بین 7 تا 14 سپتامبر، 1.69 میلیون بیتکوین که ارزش آن 33.5 میلیارد دلار بود به صرافی ها ارسال شد. طبق گفته Santiment، این بالاترین حجم بیتکوین انتقال یافته از اکتبر 2021 بوده است. با این حال، عامل دیگری شروع به باز کردن شکاف در بیتکوین کرده است. طبق به‌ روزرسانی اخیر Glassnode، میانگین حجم تراکنش (7d MA) به 469.39 دلار رسیده است. این یک روند کاهشی در مورد طرفداری بیتکوین در بازار کریپتو را نشان داد. برای هر رشد بزرگی در ثروت، اکنون نیاز مبرمی به بیتکوین برای افزایش حجم وجود دارد.

علاوه بر این، ویل کلمنته، علاقه‌ مند به ارزهای دیجیتال و یکی از بنیان‌ گذاران Reflexivity Research، به‌ روزرسانی خوش‌ بینانه‌ ای را برای جامعه بیتکوین ارائه کرد. او اعلام کرده‌ که علیرغم کاهش 60 درصدی بهتر قیمت‌ ها از سال گذشته، 65 درصد از عرضه بیتکوین در مدت مشابه حرکت نکرده است. این باعث تحریک بیشتر احساسات در مورد بیتکوین برای مهار تاثیرات نزولی شده است. این بدان معنی است که دارندگان بلندمدت بیتکوین هم چنان به توکن اعتقاد دارند، زیرا هنوز از موقعیت خود خارج نشده اند. شاید آینده بیتکوین، بزرگ ترین معمای بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر باشد.

ارز دیجیتال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *