ارز دیجیتال و سهام قبل از افزایش نرخ بهره بانک مرکزی و بررسی حالت جالب توجه XRP، ALGO و LDO


کریپتو و بازارهای سهام به اصلاح ادامه می دهند، اما این بدان معنا نیست که همه فرصت های سرمایه گذاری از بین رفته اند. در حالی که معامله گران منتظر بیانیه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در مورد اندازه افزایش بعدی نرخ بهره هستند، قیمت ها در سراسر بازار پایین می مانند. در حال حاضر، اجماع بازار بر افزایش 0.75 واحدی نرخ بهره است و تعداد زیادی از تحلیلگران روی 1 درصد بانکداری می کنند. به نظر می‌رسد که سهام در مسیر حرکت خود را با کاهش 0.75 درصدی Dow و S&P 500 و Nasdaq 0.79 درصد و 0.64 درصد کاهش دادند. بیتکوین هم چنان به مبارزه با آن چه که به نظر می رسد یک نبرد شکست خورده در مرز 19000 دلار است، ادامه می دهد، در حالی که اتر (ETH) با رسیدن به پایین ترین سطح خود در 1329 دلار، اندکی عمیق تر به نزول پس از ادغام خود ادامه می دهد. در حالی که بیتکوین، اتریوم و آلتکوین ها هیچ حرکت قابل توجهی انجام نمی دهند که روند نزولی فعلی را به چالش بکشد، از منظر ساختار بازار و تحلیل تکنیکال، چند تحول جالب در حال رخ دادن است.

اکنون که شور و نشاط تجارت ادغام کاهش یافته است، Lido (LDO) در کنار اتریوم اصلاح شده است، اما این دارایی در حال حاضر با چیزی که برخی می گویند پرچم گاوی است، معامله می شود. در حالی که گاوها و معامل گران ETH ممکن است از موقعیت‌ های طولانی اتر خود سود می‌ بردند، ادغام موفقیت‌ آمیز بود، سهامداران و اعتباردهندگان هنوز بازدهی را از آلتکوین می‌گیرند و اصولی که سرمایه‌ گذاران را به سمت اتریوم افزایش می‌ داد، هم چنان وجود دارند. در حالت ایده‌ آل، اگر برنامه‌ های کاربردی اتریوم و کاربران فعال هم چنان به گسترش خود ادامه دهند و معامله‌ گران به انباشتگی ادامه دهند، در بازاری که در غیر این صورت نزولی است، بازدهی باید یک آهنربای سرمایه باشد نه؟

از نقطه نظر ساختار بازار، ریپل (XRP) جالب به نظر می رسد و اخیرا در توییتر گپ های اجتماعی زیادی در مورد آن وجود داشته است. اعضای ارتش XRP به دنبال روایت معمول هوپیوم‌ دار، پیشنهاد کرده‌ اند که اگر XRP از SEC خود عبور کند و به عنوان یک امنیت در نظر گرفته نشود، قیمت می‌ تواند «مهم» باشد. البته، مبانی مستحکم و نشانه‌ های رشد از طریق آدرس جدید و محصول مورد تقاضا برای تناسب با بازار باید سرمایه‌گذاری‌ ها را هدایت کند، اما در غیاب آن، ساختار بازار جالب به نظر می‌ رسد.

اساسا، یک پیشینه بازار قبل از صعود از یک مرحله تثبیت طولانی مدت در پایین گرد وجود دارد که تا حدودی شبیه به آنچه در 137 روز گذشته می‌ توانیم مشاهده کنیم، است. حجم ها در حال افزایش هستند، قیمت از یک خط روند نزولی بلندمدت عبور کرد که در طول تاریخ به عنوان مقاومت عمل می کرد و از دیدگاه ساختار بازار HTF XRP، می توان نتیجه گرفت که پایین ترین قیمت، قیمت پیدا شده است. اما به عنوان یک کلمه احتیاط، هیاهو و انتظار باعث افزایش حجم می شود. صرف نظر از اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار تصمیم بگیرد که XRP یک اوراق بهادار است یا برعکس، هیجان سرمایه‌ گذار هم چنان کاهش می‌ یابد و قیمت می‌ تواند به سادگی در همان محدوده جانبی در ابد یا تا «بازار افزایشی بعدی» معامله شود.

ساختار بازار Algorand (ALGO) نیز جالب به نظر می رسد. قیمت به طور کامل روند صعودی کامل بازار گاوی را پشت سر گذاشت و اکنون در همان محدوده سال‌ های 2019 و 2020 معامله می‌ شود. افزایش حجم خرید گاه به گاه آن قدر ادامه پیدا نکرده است که سطح 0.40 دلار را کاهش دهد، اما اگر چند روز در روز انجام شود، ممکن است اوضاع تند شود. در بالای این منطقه بسته می شود و آزمایش 200-MA با قیمت 0.48 دلار رخ داد. اگر بازار گسترده‌ تر شروع به ادغام کند و حجم خرید ALGO حفظ شود، تغییر میانگین متحرک به سمت حمایت می‌تواند به 0.69 دلار صعود کند و بسته شدن روزانه بالای 0.80 دلار، بالاترین میزان قابل توجهی را ایجاد می‌کند که نشان‌ دهنده تایید بازگشت روند است. به عنوان یک سلب مسئولیت، این نمودارها به سادگی دارایی هایی را منعکس می کنند که “جالب” به نظر می رسند. در حال حاضر، بازار همچنان به شدت نزولی است و سرمایه‌ های بزرگی مانند BTC و ETH هنوز به پایین‌ ترین حد خود دست پیدا نکرده‌ اند. در نهایت، این فدرال رزرو است که به دنبال اتفاقاتی است که در دارایی‌ های ریسکی مانند کریپتو می‌ افتد.

ارز دیجیتال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *