اتریوم [ETH]، دومین ارز دیجیتال بزرگ در بازار، اخیرا تغییر مورد انتظار خود را از اثبات کار به اثبات سهام با موفقیت انجام داد و عصر جدیدی را برای شبکه آغاز کرد. اگرچه در حین ادغام و بلافاصله پس از آن هیجانی وجود داشت، همان طور که تغییر اغلب شناخته می شود و ETH را به بالای 1643 دلار رساند، اما این روند صعودی بسیار شناور بود. در واقع، قیمت ETH به سرعت به زیر سطح 1600 دلار در نمودارها سقوط کرد. یک نمودار خاص نشان می‌ دهد که سرمایه‌ گذاران ممکن است قبل از کاهش قیمت در نتیجه ادغام، برای فروش منافع خود برنامه‌ ریزی کرده باشند. طبق پلتفرم تحلیلی CryptoRank، اتریوم در روزهای منتهی به ادغام، شاهد ورود قابل توجهی به صرافی‌ های ارزهای دیجیتال بود که از حدود 700000 ETH در 12 سپتامبر به نزدیک به 1.7 میلیون ETH دو روز بعد افزایش یافت. با توجه به همه چیز، معامله گران کاملا سردرگم هستند که چه اتفاقی خواهد افتاد. اکثر تحلیلگران نسبت به اتریوم مثبت هستند. علاوه بر این، اکثر پیش بینی های بلندمدت قیمت اتریوم نیز خوش بینانه هستند.

از آن جایی که اتریوم در سال‌های اخیر رشد خارق‌العاده‌ای داشته است، جای تعجب نیست که سرمایه‌ گذاران فیوچرز قابل توجهی روی این ارز دیجیتال انجام دهند. اتریوم پس از کاهش قیمت بیتکوین در سال 2020، پس از یک دوره طولانی رکود در سال های 2018 و 2019، مورد توجه قرار گرفت. جالب این جاست که بسیاری از بازار آلتکوین حتی پس از نصف شدن نیز بیکار ماند. یکی از معدود مواردی که به سرعت رشد کرد، اتریوم است. اتریوم تا پایان سال 2021 نسبت به بالاترین حد خود در سال 2017، 200 درصد افزایش یافته بود. اتریوم ممکن است به لطف چندین عامل حیاتی چنین افزایشی را تجربه کند. یکی از این موارد ارتقای شبکه اتریوم، به ویژه انتقال به اتریوم 2.0 است. دلیل دیگر بحث توکنومیک اتریوم است. با سوئیچ به اتریوم 2.0، توکنومیکس اتر کاهش قیمت بیشتری خواهد داشت. در نتیجه، توکن های زیادی در بازار وجود نخواهد داشت که تقاضای فزاینده را برآورده کند. نتیجه ممکن است شتاب رو به رشد اتریوم را در آینده افزایش دهد.

در سال 2022، قیمت اولیه اتریوم 3722.59 دلار بود. اتریوم، در زمان انتشار این پست، با قیمت 1296دلار معامله می شد که 75 درصد از بالاترین سطح خود در سال گذشته کاهش داشت. از تابستان 2014، سرمایه گذاران اولیه سالانه سرمایه گذاری خود را سه برابر کرده اند. حجم تجارت با 11.36 درصد افزایش به 20,580,416,635 دلار رسید و ارزش بازار 159 میلیارد دلار را حفظ کرد. نگاهی به نمودارها نمای کلی تری از وضعیت بازار به ما می دهد. به عنوان مثال، اتریوم، در زمان انتشار این پست، از سه هفته پیش در سطح قیمت خود معامله می شد. این فقط به این دلیل است که در چند روز گذشته شاهد روند نزولی آلتکوین پس از ادغام بودیم. اکنون، کاهش ارزش ذکر شده ممکن است توسط سرمایه گذارانی انجام شده باشد که صورتجلسه FOMC را هضم کرده اند. با این حال، با ادغام، احتمالا افزایش قیمت به زودی در افق خواهد بود، حداقل در دراز مدت.

فعالیت بازار اسپات اتر نیز افزایش یافته است، با پیشی گرفتن این ارز دیجیتال از بیتکوین به عنوان پSرمعامله ترین سکه در کوین بیس چندی پیش. همچنین، در حالی که حجم معاملات اتر 33.4 درصد از کل گردش مالی ثبت شده در هفته منتهی به 29 ژوئیه را تشکیل می داد، حجم معاملات بیتکوین به 32 درصد رسید و SOL در رتبه آخر قرار گرفت. اگرچه پیش‌بینی قیمت یک ارز دیجیتال ناپایدار دشوار است، اکثر کارشناسان موافق هستند که اتریوم ممکن است بار دیگر در سال 2022 از سد 4000 دلار عبور کند. و طبق پیش‌ بینی اخیر مایک مک‌ گلون، تحلیلگر اطلاعاتی بلومبرگ، قیمت اتریوم به نتیجه خواهد رسید. سال بین 4000 تا 4500 دلار. علاوه بر این، طبق گزارش Kaiko در 1 آگوست، سهم بازار ETH از حجم معاملات برای اولین بار در سال 2022 به 50 درصد برابری با بیتکوین خواهد رسید. اگرچه ارزش بازاری آن تقریبا 210 میلیارد دلار است، اما هنوز نصف بزرگی آن است. بزرگ ترین ارز رمزنگاری شده در جهان به گفته کایکو، ETH در ماه ژوئیه به دلیل ورود قابل توجهی به بازارهای نقدی و مشتقات از بیتکوین پیشی گرفت. اکثر صرافی ها شاهد این موضوع بوده اند که می تواند نشانه بازگشت سرمایه گذاران باشد. علاوه بر این، افزایش متوسط ​​اندازه تجارت دقیقا معکوس چیزی است که تاکنون در رکود سال 2022 مشاهده شده است. در 2 آگوست، بهره باز (OI) گزینه های Deribit Ether با قیمت 5.6 میلیارد دلار، 32 درصد از OI بیت کوین به ارزش 4.6 میلیارد دلار فراتر رفت. این اولین بار در تاریخ بود که ETH در بازار گزینه ها از BTC پیشی گرفت.

در واقع، اکثریت اینفلوئنسرهای ارزهای دیجیتال نسبت به اتریوم صعودی هستند و پیش‌ بینی می‌ کنند که اتریوم به اوج‌ های باورنکردنی برسد. با توجه به انتظارات پیرامون ادغام، اتریوم به بحث شهر تبدیل شده است. دومین کریپتو بزرگ، پادشاه کریپتو را شکست داده و به پُرتقاضاترین ارز دیجیتال تبدیل شده است. تقسیم سریع حجم بر ارزش بازار هر دو ارز دیجیتال نشان می دهد که حجم نسبی اتریوم در واقع بیشتر از بیتکوین است. در حالی که جامعه گسترده‌ تر اتریوم مشتاقانه منتظر به‌ روزرسانی PoS سازگار با محیط زیست است، گروهی به نفع فورکی ظاهر شده است که مدل PoW انرژی بر را حفظ می‌ کند. این گروه عمدتا متشکل از ماینرهایی است که ریسک از دست دادن سرمایه گذاری خود در تجهیزات گران قیمت ماینینگ را دارند زیرا به روز رسانی مدل کسب و کار آن ها را بی فایده می کند. چندلر گوئو، ماینر برجسته چینی ماه گذشته در توییتر اعلام کرد که ETHPoW “به زودی در راه است”. بایننس تصریح کرده است که در صورت فورکی که توکن جدیدی ایجاد می کند، تیک ETH برای زنجیره Ethereum PoS رزرو می شود و اضافه می کند که «برداشت برای توکن فورک شده پشتیبانی می شود». پروژه‌ های استیبل‌ کوین، تتر و سیرکل، هر دو حمایت انحصاری خود را از زنجیره PoS اتریوم پس از ادغام، تکرار کردند. TradingView در زمان نگارش این مقاله همین نظر را بیان کرد و تجزیه و تحلیل فنی آن ها از قیمت اتریوم نشان داد که این یک سیگنال “خرید” برای اتریوم است.

در واقع، هنری ارسلانیان، رئیس Crypto PwC، در نسخه‌ای از First Mover ادعا کرد که «اتریوم تنها نمایش در شهر است». با این حال، سرمایه گذاران باید شاهد افزایش تقاضا و عملکرد برای قیمت اتر باشند تا به روند صعودی خود ادامه دهند.

کنت ورتینگتون، تحلیلگر JPMorgan Chase، اعتماد خود را به توانایی ادغام برای سود بردن سهامدارانی مانند Coinbase ابراز کرده است. Worthington معتقد است که Coinbase خود را برای سرمایه گذاری در ادغام با “به حداکثر رساندن ارزش سهام Eth برای مشتریان خود” قرار داده است. فرد ویلسون، سرمایه‌ دار مخاطره‌ آمیز برجسته، وبلاگی را در 15 آگوست منتشر کرد که در آن تغییرات قریب‌ الوقوع پس از ادغام را تشریح کرد. ویلسون توضیح داد که همراه با کاهش ردپای کربن که اتریوم را دوستدار محیط زیست می کند، ادغام تعادل عرضه و تقاضای اتر را تغییر می دهد. این تغییر توسط بانک لس در پست وبلاگ خود نشان داده شد که در آن جریان ورودی ساختاری 0.3 میلیون دلار در روز را پیش بینی کردند، برخلاف جریان خروجی ساختاری فعلی 18 میلیون دلار در روز. به گفته ایان بالینا، سرمایه گذار و خالق سازمان رسانه ای و تحقیقاتی ارزهای دیجیتال، “من فکر می کنم اتریوم می تواند به 8000 دلار برسد.”

داده های شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین Santiment نشان می دهد که عرضه ETH توسط آدرس های برتر در صرافی های ارز دیجیتال از اوایل ژوئن در حال افزایش بوده است. از سوی دیگر، عرضه ETH توسط آدرس های غیر مبادله ای برتر نگهداری می شود. ETH در کیف پول های سخت افزاری، کیف پول های دیجیتال و غیره نگهداری می شود. از اوایل ژوئن کاهش یافته است. اما چرا ژوئن؟ زیرا در همان زمان بود که یک جدول زمانی آزمایشی برای ادغام به جامعه فاش شد. Santiment هفته گذشته توییت کرد که در طول 3 ماه گذشته، نهنگ ها دارایی مبادلات خود را 78٪ افزایش داده اند. خب این به چه معنا است؟ این بدان معنی است که نهنگ های اتریوم ETH خود را به صرافی ها منتقل می کنند. دارندگان برتر ETH عرضه خود را از سردخانه خارج می‌ کنند و به صرافی‌ ها منتقل می‌ کنند تا در صورت نیاز، تراکنش سریع را تسهیل کنند. در آستانه ادغام، تعدادی از صرافی‌ ها مانند کوین بیس و بایننس اعلام کردند که تمام سپرده‌ ها و برداشت‌ های توکن ETH و ERC-20 را به حالت تعلیق در می‌ آورند تا از انتقال یکپارچه اطمینان حاصل کنند. این امکان وجود دارد که نهنگ‌ ها دارایی‌ های خود را به صرافی‌ ها منتقل کنند تا پیشگیرانه دارایی‌ های خود را در انتظار سقوط قیمت پس از ادغام، رها کنند. احتمال دیگر این است که آن ها تا مدت زیادی بعد از ادغام منتظر بمانند تا بر اساس قیمت ETH عمل کنند.

ارز دیجیتال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *