افت احتمالی یا حرکت گاوهای بیت‌ کوین؟


متریک ذخیره ارزی بیت کوین [BTC] به دلیل معاملات آن در بالاترین سطح 9 ماهه افزایش یافته است که نشان می دهد معامله گران از افزایش اخیر قیمت برای کسب سود پول نقد کرده اند. ذخایر صرافی بیت کوین تا این لحظه ۲.۱۹ میلیون بیت کوین بود. این معیار یک معیار جمعی از سکه‌ های بالقوه است که در صرافی‌ های ارزهای دیجیتال قرار دارند و آماده فروش در بازار هستند. افزایش نشان می دهد فشار فروش بیشتر در بازار باقی می ماند، در حالی که کاهش نشان می دهد معامله گران طرفدار انباشت هستند. در یک روند صعودی، بر اساس ویژگی‌ های ذخایر صرافی BTC، احتمالا معامله‌ گران کوتاه‌ مدت کسانی هستند که بیت‌ کوین را به صرافی‌ ها ارسال می‌ کنند.

این معیار نشان می‌دهد که دارندگان کوتاه‌ مدت، کنترل بازار را در دست دارند و در حجم قابل توجهی توزیع سکه مشارکت دارند. علاوه بر این، این گروه سرمایه‌ گذار به دلیل عوامل مختلفی که بر وضعیت فعلی بازار تاثیر می‌ گذارد، اقدام به فروش دارایی‌ های خود کرده است. این عوامل عبارتند از نشست آتی FOMC در 22 مارس، اکثر معامله گران مسلمان سرمایه گذاری خود را با نزدیک شدن به ماه رمضان پس می گیرند و معامله گران از سود خود راضی هستند و قصد دارند پس از رسیدن به 30000 دلار بازار را ترک کنند.

در حالی که معامله‌ گران کوتاه‌ مدت بیت‌ کوین ممکن است درگیر توزیع سکه در انتظار کاهش قیمت باشند، ارزیابی عملکرد زنجیره‌ ای بیت‌ کوین تایید کرد که احساسات به‌ طور قابل‌ توجهی صعودی باقی مانده است. بر اساس داده های Santiment، احساسات وزنی BTC در زمان انتشار این پست، 2.407 بود.

ارزش مثبت احساسات وزن دار دارایی تایید می کند که بازار متقاعد شده است که قیمت دارایی بیشتر رشد خواهد کرد. مورسو، نسبت MVRV BTC 40.49 درصد بود که نشان می‌ دهد بسیاری از دارندگان بیت‌ کوین هم چنان سود خود را حفظ می‌ کنند. بنابراین، بسیاری از سرمایه گذاران دلیلی برای حفظ احساسات نزولی ندارند. مورسو، پس از کاهش قیمت آخر هفته گذشته که باعث شد نرخ‌ های تامین مالی بیت‌ کوین برای اولین بار در سال جاری منفی شود، بهبود عملکرد قیمت در طول هفته باعث شد تا جایگاه خود را در قلمرو مثبت بازیابد. نرخ‌ های مثبت سرمایه‌ گذاری بیت‌ کوین نشان می‌ دهد که بسیاری از معامله‌ گران بر این باور بودند که قیمت سکه پیشرو رشد بیشتری خواهد داشت.

در نهایت، Open Interest نیز در چند روز گذشته شاهد افزایشی بوده است و به این واقعیت اعتماد می کند که سرمایه گذاران BTC همچنان صعودی بوده اند.

ارز دیجیتال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *